Güncel
Giriş Tarihi : 19-10-2021 12:46   Güncelleme : 20-10-2021 10:15

MUHTARLAR GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

19 Ekim Muhtarlar Günü münasebeti ile Hendek Cumhuriyet alanında Atatürk anıtı önünde tören düzenlendi. Törene Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Tüm Hendek Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Yağlı, Hendek Jandarma Garnizon Komutan vekili Teğm. Sertaç Kaya, Hendek İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan, daire müdürleri ve mahalle muhtarları ve siyasi parti ilçe başkanları katıldı.

MUHTARLAR GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

 

ÇELENK KONULDU  İSTİKLAL MARŞI EŞLİĞİNDE GÖNDERE BAYRAKLAR ÇEKİLDİ

   Cumhuriyet alanında Atatürk anıtına çelengin konulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak göndere bayraklar çekildi.

MUHTARLAR DEMOKRASİNİN MİHENK TAŞIDIR

   İstiklal Marşının okunmasının ardından Tüm Hendek Muhtarlar derneği Başkanı Kadir Yağlı günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

Dernek Başkanı Yağlı konuşmasında; “ ilk muhtarlık seçimi  188 yıl önce yapıldı.  Biz muhtarlar 188 yıldır ülke demokrasisinin temel mihenk taşlarıyız.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti devletinde  halk ile devlet arasında köprü vazifesi görüyoruz. Bugünkü Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 19 Ekim gününü Muhtarlar Günü olarak  ilan etmesinden dolayı şahsım ve tüm muhtarlarımız adına minnet ve şükranlarımı sunarım. “ demesi ile tören sona erdi.