Güncel
Giriş Tarihi : 16-10-2021 13:09   Güncelleme : 18-10-2021 11:42

SGK, YAĞMUR YAĞARKEN VATANDAŞIN ELİNDEN ŞEMSİYEYİ ALDI!!!

Hükümet, bir yandan SGK’yı zarara uğrattığı yönünde dönemi SGK genel müdürlüğünü yapan bugünün ana muhalefet partisi Kemal Kılıçdaroğlu’nu suçlayarak sağlık sektöründeki bütçe açığını kapatmak, başarısızlığın üzerini örtmek adına başlatılan bu girişim yararlı mı onu zaman gösterecek. 20 yıldır ülkeyi yönettiğini unutan iktidarın karnesinin, vatandaş tarafından yarın sandıkta oylanacağı unutulmamalı.

SGK, YAĞMUR YAĞARKEN VATANDAŞIN ELİNDEN ŞEMSİYEYİ ALDI!!!

    Geçmiş dönemde SGK’da  görev alan Kılıçdaroğlu, aldığı devlet terbiyesi istikametinde hiçbir zaman; “  ben sadece genel müdürüm. Üzerimde  Sağlık Bakanı, Başbakan, Cumhurbaşkanı var dememiş, başarısızlığı onların üzerine atmamış, ne yapayım ben emir kuluyum” dememiş suçlamaları, sui zanlara göğüs germiş, suçlamaları sinesinde saklamış  adeta günah keçisi olarak hafızalara kazındı.

Geldiğimiz bu noktada işin şekli değişmiş, kurların inanılmaz artışı nedeni ile ithale dayanan sağlık harcamaları bütçemizi zorlar halde. Çözüm olarak hükümet daha önce bedelini kendi bütçesinden karşıladığı 52 ilacı geri ödemeden çıkardı. 

ORJİNALİN YERİNE MUADİL İLAÇ

   Bunun yerine MUADİL ilaçları gündeme getirdi. Yani orijinal ilacın yerine yan sanayi! ilacın verilmesinden yana tavır sergilemesi inanılmaz bir olay.

Tamda kış aylarına girdiğimiz, enfeksiyonun artış gösterdiği bir günde böylesi bir uygulama vatandaşın yağmur yağarken elindeki şemsiyenin alınması misalini akıllara getirdi.

Adı üzerinde emekli…

   Devlet kadrolarında yıllarını vermiş, bazen doğal yollardan bazen mesleki hastalıklara bulaşmış emeklilerin bu durumda yaşayabilecekleri maddisel yaranın boyutunun neler olacağını bu ekonomik bozulmanın yaşandığı ülkemizde  hesap edebilmek için hesap uzmanı olmak gerekir.İşin özü yine zararı vatandaş ÖDEYECEK…