Güncel
Giriş Tarihi : 09-10-2021 10:13   Güncelleme : 09-10-2021 11:53

YENİMAHALLE HALKI YAĞMURDAN KAÇARKEN DOLUYA TUTULDU!

DİYALOG EKSİKLİĞİNİN FATURASI YENİMAHALLE VATANDAŞINA Planlı ve programlı başlatıldığı iddia edilen çalışmalar gösterdi ki maalesef kurumlar arası diyalog eksikliği, yapılan çalışmaların bitmesini uzatıyor, bir kezde bitecek olan işin maliyetini ikinci kez kazılarak hem vatandaşlar mağduriyet yaşıyor hemde kurumlar zarar ediyor. Nihayetinde bu zararın adresi yine vatandaş oluyor.

YENİMAHALLE HALKI YAĞMURDAN KAÇARKEN DOLUYA TUTULDU!

SAÇ BAŞ YOLDURUYOR

Yenimahalle’de yılların sorunu gideriliyor diyerek vatandaşa umut veren alt yapı çalışmaları başladığında kronikleşmiş sorunların bitirileceği ifade edilmişti.  Yenimahallenin en işlek caddelerinden Beştepeler caddesi çalışmaları vatandaşa saç baş yolduruyor.

GÜVEN VE İTİMAT YARA ALDI

Babaoğlu; “ Tüm ekiplerimizi burada çalıştırıyoruz. Buraya 30 milyonluk yatırım yapıyoruz. 20 gün içinde sıcak asfaltınıda atıp hizmete sokacağız”

Çalışmaların başladığı günlerde, mahalle muhtarının çalışmaları teşvik etmek adına düzenlediği mangal partisinde söz alan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu; “ Arkadaşlar mahallenin yıllardır süren ve kronikleşmiş sorununu gidermek için bütün ekiplerimiz burada çalışıyor. Buraya 30 milyonluk yatırım yapıyoruz. 20 gün içerisinde sıcak asfaltını da atarak vatandaşın özlediği bir caddeye kavuşturacağız” demişti.

BEŞTEPELER’DEKİ ÇALIŞMA YAZ’A MI SONLANACAK?

Kışın ayak seslerinin hissedildiği Eylül  ayında başlayan çalışmaların kısa! Sürede bitirilerek asfaltlanacağı müjdesini vermişti yetkililer. Çalışmalar başladı, yağmur giderleri döşendi,kapatıldı, yan sokak bağlantıları bitirildi ve Beştepeler caddesinde hem araç tarfiğini düzenlemek hemde vatandaşların can güvenliğini sağlamak adına bir takım yaya kaldırım çalışmaları ve beraberinde ilçemizde uygulamaya sokulan Acil Eylem Trafik Planı çerçevesinde ilk kez duyduğumuz CEP OTOPARKLAR yapımları tamamlandı. Cep otoparkları öyle bir abarttılar ki yaya kaldırımı kalmadı vatandaş ya yoldan ya da araçlara tahsis edilen cep otoparklardan yürümek zorunda!!!  

ESNAFIN GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİ NEDEN DİKKATE ALINMADI ?

Bu çalışmalar yapılırken bölge esnaflarının öneri ve görüşleri alınmaksızın başlatılan çalışmalar sonrası bölge esnafında memnuniyetsizlik oluştu.  Yaya kaldırımları daraltıldı , cep parklar nedeni ile neredeyse bölge esnafları  adeta işyerlerinden bir malzeme çıkartamayacak hale geldiler. Bunları da geçelim günümüze gelelim…

ÜST YAPI BİTTİ DERKEN ŞİMDİ DE SASKİ ORTAYA ÇIKTI!

İşte ne olduysa herşey burada kesişti. Kurumlar arası diyaloğun olmadığının bir göstergesi olarak karşımıza SASKİ çıktı. İddia o ki saski bahse konu olan caddede yeni bir çalışma başlatacak!!! Saski’nin Yenimahalledeki isale hatlarını değiştireceği, dolayısı ile çalışmaların eğer havalar müsaade ederse en erken ilkbahar ya da yaz’ın tamamlanacağı konuşuluyor.

BİRİ BİTERKEN ÖBÜRÜ BAŞLADI

Bu durum bölge esnafını çileden çıkardı. Zira bir çok esnaf zaten pandemi dolayısı ile aylarca kapandı, kira, elektrik, masrafları birikti. Sermayesi eridi derken pandemi kurallarının esnetilmesi ile işyerlerini açan esnaflar üç beş kuruş  para kazanırız diye düşünürlerken caddede yapılan çalışmaların uzayacağı bilgisi esnafı kara kara düşündürüyor.

Sadece esnafları mı? Tabiki değil.

ARAÇLAR SANAYİ SİTESİNE ABONE OLDU!

Mahallede ikamet eden  aracı olan vatandaşlar  her gün sanayinin yolunu tutuyorlar. Çukurlar dolayısı ile sanayi esnafının en çok sattığı mamuller amartisör başta olmak üzere alt takım malzemeleri satıyorlar. Diğer yandan rot balans işletmecilerinin önlerinde kuyruk var. Çünkü alt takımları değişen araçların rot balans yaptırma ,ihtiyaçları var.  Vatandaş bu hayat pahalılığı altında boğazını zor doyururken mal canın yongasıdır misali birde araçlarının her gün bozuk yollar nedeni ile çıkan arızaları giderebilmenin mücadelesini veriyorlar.

MUHTARDAN MANGAL PARTİSİ

Çalışmaların devam ettiği günlerde mahalle muhtarı çalışanların şevkini artırmak adına memnuniyetini yetkililere ızgara mangal yaparak teşekkür etmişti.

AŞAĞI TÜKÜRSEN SAKAL YUKARI TÜKÜRSEN BIYIK!

Geldiğimiz bu noktada meteroloji uzmanları kış’ın uzun ve sert geçeceği yönünde görüş belirtiyorlar. Durum böyle olunca sıcak asfaltın bitirilmesi işlemi uzayacak.  Yok her şeye rağmen yağmur ve kar altında sıcak asfalt atılacak sa bu kez atılan asfaltın ekonomik ömrü olmayacak. Yani aşağı tükürsen sakal yukarı türkürsen bıyık misali…