Güncel
Giriş Tarihi : 07-10-2021 12:12   Güncelleme : 08-10-2021 10:36

Başkan Ekrem Yüce’den TYB Sakarya’ya: ‘Yanınızdayım’

Yeni Seçilen TYB Sakarya Yönetimini Kabul Eden Başkan Ekrem Yüce, ‘Bu Şehirde Sanatın ve Edebiyatın Daima Arkasında Olacağım’ Dedi

Başkan Ekrem Yüce’den TYB Sakarya’ya: ‘Yanınızdayım’

Yeni seçilen Türkiye Yazarlar Birliği Sakarya Şubesi yönetim kurulu, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce’yi makamında ziyaret etti. Şube Başkanı Yazar Fahri Tuna'nın, şubenin yeni dönemde yapacakları 54 etkinlik hususunda bilgi vermesinin ardından Başkan Yüce 'Ben yıllarca Türkiye Yazarlar Birliği Rize fahri temsilciliğini üstlendim. Aranızdan biri sayılırım. TYB’nin yerli ve milli ruhunu destekliyorum. Faaliyetlerinizin bir kısmını ortaklaşa yapmalıyız. Etkinliklerinizi yardımcılarımla birlikte planlayabilirsiniz' dedi.

TYB Sakarya yönetiminin, şubeye üye şair ve yazarların ortak çalışması olan Aralık ayında 'Mehmet Akif Sakarya'da' Sempozyumu ile TYBli 35 yazarın 16 ilçedeki liselerde gerçekleştirebileceği 'TYBli Yazarlar Okullarda' adlı projelerini Büyükşehir/TYB birlikte yapma fikrine de sıcak bakan SBB Başkanı Yüce, ‘Yanınızdayım. Bu şehirde sanat ve edebiyatın arkasındayım. Ortaklaşa çalışabiliriz’ dedi.

Şube Başkanı Fahri Tuna’nın, şube üyelerinin imzaladığı 'İstiklal Harbi'nin Sakaryalı Kahramanı Halit Molla'nın adının ilimizdeki bir caddeye veya kültür merkezine verilmesi’ talebini kapsayan dilekçeyi kendisine takdimi üzerine SBB Başkanı Yüce, 'Halit Molla Akın, Sakarya’mızın İstiklal Harbi’ndeki en büyük değeri. O büyük kahramanın adını şanına mütenasip bir yere vermek, Büyükşehir olarak bizim görevimiz. Bunu olmuş bilin’ sözleriyle konuklarını uğurladı.

 

TYB Sakarya Şubesi yönetimi daha sonra SBB Genel Sekreter Yardımcısı Doç.Dr. Furkan Beşel ile SBB Kültür Işleri Dairesi Başkanı Resul Narin'i ziyaret ederek ortaklaşa yapılabilecek etkinlikler hususunu görüştü.