Asayiş
Giriş Tarihi : 05-10-2021 16:02   Güncelleme : 05-10-2021 16:06

KAZA UCUZ ATLATILDI

D-100 karayolu üzeri Kargalıhanbaba mahallesi mevkiinde Hendek 2. OSB kavşağından ayrılıp sanayi istikametine seyir halinde olan tır, aynı yönde seyir halinde olan midibüse çarptı. Midibüsün boş olması olası faciayı engelledi.

KAZA UCUZ ATLATILDI

HER ŞEY BİR ANDA OLDU

Görgü şahitleri ve kaza mevkiini gösteren kamera kayıtlarına göre Hendek istikametinden gelen Hendek sanayi Kooperatifine bağlı  Cemal Özdemir idaresindeki  54 J 3549 plaka sayılı halk Otobüsü, hemen arkasında seyir halinde olan Hüseyin Meriç idaresindeki  33 D 4156 plaka sayılı tırın çarpması sonrasında sanayi yolunda sürüklendi ve durağa savrularak durabildi.Kaza sonrası her iki araçta da maddi hasar meydana geldi.

KAZA HAFİF ATLATILDI

Hendek Jandarması kaza mahalline gelerek gerekli işlemlerde bulundu, kaza tespit tutanağı tuttu. Kaza yapan tır raporun ardından yoldan kaldırıldı. Kazada midibüs sürücüsü Cemal Özdemir başından, midibüs içerisinde bulunan ve adı öğrenilemeyen bir yolcu da kolundan hafif şekilde yaralandılar her iki kazazede de  tedbir amaçlı Hendek Devlet Hastanesine kaldırılırken tır sürücüsü Hüseyin Meriç kazadan yara almadan kurtuldu.  

YONCA KAVŞAK İSTİYORLAR

Sanayi kkoperatifi ve servis araç şoförleri kazanın hafif atlatıldığına şükrederlerken;  sabahları D-100 karayolunda  fabrika ve okul servisi araçları nedeni ile kavşakta yığılmalar olduğuna dikkat çekerek yetkililere; “ daha büyük bir kaza yaşanmadan burdaki kavşağa yonca kavşak yapılması gerekir” dediler.

NOT: Kaza öncesinin  kameraya takılan görüntülerini Facebook üzerinden Ahmet Çileci ya da Hendek Şafak adresinden izleyebilirsiniz.