Siyaset
Giriş Tarihi : 02-10-2021 10:25   Güncelleme : 02-10-2021 12:02

EN VAKIF YEREL İDARECİLER MUHTARLARIMIZDIR

İLK ÖNCE MUHTAR ZİYARETLERİNE BAŞLADIK Adapazarı ilçe başkanlığı olarak ilçe kongremiz, il kongremiz sonrasında kurultayımızı tamamlamamızın ardından şehrin nabzını en iyi ölçtüğüne inandığımız, halkın sorunlarına en vakıf yerel idareciler olarak gördüğümüz muhtarlarımız siyaset anlayışımızın merkezindedir.

EN VAKIF YEREL İDARECİLER MUHTARLARIMIZDIR

Bu anlayışla ortak siyaset oluşturma dileğimizin ilk adımı olarak bugün Yağcılar, Yahyalar, Yenigün, Orta mahalle muhtarlarımızı ziyaret ettik.

 

MUHTARLARIMIZ BELEDİYE MECLİSLERİNDE TEMSİL EDİLMELİ

 

İnanıyor ve açıklıyoruz ki siyaset üretmenin, halkı anlamanın anahtarı olduğuna inandığımız muhtarlarımızın hem yanındayız hem de gücümüz yettiğince destekleyicisiyiz. Özellikle şehrimiz gibi büyükşehir belediyesi olan kentlerde sorumlulukları azalmadan (hatta arttığı halde) yetkileri tırpanlanan muhtarlarımızın sorumluluklar altında ezildiğini görmekteyiz.

 

Yerinde yönetim ilkesi çerçevesinde Memleket Partisi programımızda da açıkça belirtildiği üzere inanıyor ve istiyoruz ki belediye meclislerinde muhtarlar temsil edilmeli. Bunun için ilçe başkanlığımıza göre her belediyenin seçilen meclis üyesi sayısının belli bir oranında o belediye sınırlarındaki (aynı seçimde seçilen) muhtarlardan yine muhtarların kendi seçeceği muhtar temsilcisi meclis üyeleri olmalıdır. Türk siyaseti bunu başarmalıdır.

 

 

ALİ SARI

 

Memleket Partisi

Adapazarı İlçe Başkanı