Asayiş
Giriş Tarihi : 21-09-2021 16:19   Güncelleme : 22-09-2021 12:09

SASKİ NEDEN SUSUYOR?

“HENDEK’DE ÇEŞMEDEN SU İÇİLEBİLİR Mİ İÇİLEMEZ Mİ?”

SASKİ NEDEN SUSUYOR?

Mevsimsel dönüşümün  yaşandığı günümüzde özellikle küçük yaştaki çocuklarda görüleni Ateş, İshal, uyurken kusarak uyanma vs. nedenlerin ilçe genelinde çoğalması  dikkat çekiyor, sorumluların sessziliği de velileri endişeye sürüklüyor. Veliler ve ebeveynler “SASKİ neden susuyor?” diyerek çaresiz bırakıldıklarını haykırıyorlar.

DOKTORLAR ÇEŞME SUYUNU İŞARET EDİYOR

Hendek Devlet Hastanesine tedavi amaçlı giden çocuklara gerek çocuk doktorlarınca gerekse acildeki görevli doktorların içme suyunu işaret ettikleri ebeveynler tarafından dile getiriliyor.

SASKİ’NİN GÜVENİRLİLİĞİ SORGULANIYOR

Peyderpey gündeme gelen su sorunu konusunda SASKİ zaman zaman açıklama yaparak ilçenin sularının içilebilir düzeyde olduğunu açıklıyor olsa da ilçede yaşayan ilçe sakinleri bu tür açıklamaların güvenilirliğinin olmadığına dikkat çekerek “SASKİ’nin açıkladığı analiz raporlarının gerçeği  yansıtmıyor” dediler.  

Bilindiği üzere ilçemiz Hendek’de dünyaya su pazarlayan fabrikalar mevcut. Bunlar;

-KARDELEN SU

-SAKA SU

-HAYAT SU

-AYTAÇ SU

-ELMACIK SU

ŞİMDİ MÜDAHİL OLMAYACAKLARSA NE ZAMAN OLACAKLAR?

İlçe sakini vatandaşlarımızda yaşadıkları bu durumun kabul edilemez olduğuna dikkat çekerek, “  ülkeyi, ili ya da ilçeyi yönetmek adına demokrasi tarihine adlarını yazdıran muhalefet siyasi parti temsilcileri böylesi bir durumda müdahil olmayacaklarsa ne zaman olacaklar? “ diyerek ilçedeki muhalefet parti temsilcilerini göreve davet ettiler.

MUHALEFET PARTİLERİ GÖREVE!

Vatandaşlar;  “Tüm dünyaya suyun pazarlandığı ilçemiz Hendek’de çeşmelerden akan suyun içilemeyecek düzeyde olmasının müsebbibinin SASKİ olduğu, ne yazık ki ilçemizde muhalefet konumunda bulunan sisyasi parti temsilcilerinin noter gözetiminde ilçe genelindeki çeşmelerden numuna su alarak özel ya da devlet labaratuvarlarında tahlillerini yaptırıp gereçekleri kamuoyuna açıklamaktan neden kaçınıyorlar sorusu da ayrı muamma…” olduğu hususunda  birleşiyorlar.