Güncel
Giriş Tarihi : 15-09-2021 16:14   Güncelleme : 16-09-2021 11:48

OP.DR. CERRAH AKIN KAYA EMEKLİ OLDU

İlçemiz Devlet Hastanesinde uzun yıllar Başhekimlik yapan, bu süreçte de hastanenin devlet imkanlarının yanı sıra kendi becerileri ve önerileri ile döner sermayeden elde ettikleri finasman ile hastanenin ihtiyaç duyduğu bir çok sağlık ekipmanlarını almış ve hastanemizde yapılan başarılı ameliyatlar ile dikkat çekmiş, dolayısı ile hasta sayısı çoğalmış, adeta bir Üniversite hastanesi gibi çalışmaktaydı. Öyle ki Sakarya merkezden sonra ilçelerde en çok ameliyat ve tedavi uygulayan bir hastane konumuna taşımıştı.

OP.DR. CERRAH AKIN KAYA EMEKLİ OLDU

100 YATAKLI HASTANENİN GİZLİ MİMARLARINDAN

Op. Dr. Kaya, Sakarya merkezinden sonra ilçeler bazında ilçemiz Devlet Hastanesine ilk kez UYKU APNESİ ve DİYALİZ  ÜNİTESİNİ kurmuştu.  İlerleyen süreçte de  Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Hendek AK Parti Kurucu İlçe Başkanı Şenay Sakal, dönemin Hendek Devlet Hastanesi müdürü  Hakan Bıçakçı ile 100 yataklı Hendek Devlet Hastanesinin yapımı için saat mefhumunu unutmuşlar , adeta  Sağlık Bakanlığının önünde yatmışlar ve nihayetinde  ilçeye Yeni Hastane binasını yapmaya muvaffak olmuşlardı.Tüm bunlara rağmen Yeni hastanede büyük emeği olmasına rağmen çileyi kendisi çekmiş, sefayı ise başkaları sürmüştü.

EMEKLİLİK DİLEKÇESİNİ VERDİ

Daha sonra Sakarya Yenikent Devlet Hastanesinde göreve başlamıştı. Edindiğimiz bilgilere göre Op. Dr. Akın Kaya görev yaptığı Sakarya Yenikent Devlet Hastanesindeki görevinden bugün itibarı ile emeklilik dilekçesini verdi. Hocamıza bundan sonraki emeklilik hayatıonda sağlık ve huzur diliyoruz.

Akın Kaya’nın emekli olması ile mesleğini Sakarya’da özel bir sağlık kuruluşunda devam ettireceğini öğrendik.