Spor
Giriş Tarihi : 14-09-2021 09:06   Güncelleme : 14-09-2021 09:06

TÜRKİYE BÜYÜKLER BOKS ŞAMPİYONASINA AĞIR SIKLETTE KATILIYORUZ

AĞIR SIKLETLE 18-24 Eylül tarihleri arasında Zonguldak’da yapılacak olan Türkiye Büyükler Boks Şampiyonasına ağır sıklet dalında (86 kilo) sporcu ile katılıyoruz.

TÜRKİYE BÜYÜKLER BOKS ŞAMPİYONASINA AĞIR SIKLETTE KATILIYORUZ

HEDEFİMİZ ŞAMPİYON OLARAK DÖNMEK

İlçemizde boks hocalığını başarılı bir şekilde icra eden Rıfat Biber,  bu şampiyonaya  1 senedir hazırlandıklarını, yetiştirdiği sporcusuna inandığını belirterek; “  inanıyorum ki ilk kez katılacağımız bu şampiyonadan şampiyonlukla döneceğiz” dedi.

UZMAN ÇAVUŞ ADAYI

26 yaşındaki boksörümüz 86 kiloda Abdülkadir Alay, evli ve iki çocuk babası.  Fabrikada işçi olarak çalışan ancak kısa zaman önce işinden ayrılarak  Uzman Çavuşluğa müracaat eden sporcumuz gelecek olan cevabı bekliyor.  Alay, şampiyonaya hem Hendek Boks Kulübü  hem de Sakarya’yı temsilen katılıyor.  Uzman çavuş adayı sporcumuza  yumruğuna kuvvet diyor başarılar diliyoruz.

DESTEK ŞART

Ağır sıklet boks sporunda antrenör olarak görev yapan Rıfat Biber; “ Türk gençlerine imkan sağlandığında her güçlüğün altından kalkabilme kabiliyetleri olduğuna vurgu yaparak; “  bizlere destek verildiğinde büyük başarılara imza atacağımıza gönülden inanıyorum.” Diyerek spora destek beklediğini ifade etti.