Güncel
Giriş Tarihi : 12-09-2021 16:10   Güncelleme : 13-09-2021 08:30

'BİZİM TURGUT' BABAOĞLU TEPKİLERİN ODAĞINDA!

‘ Verdiği hiç bir sözü yerine getirmedi! ‘

'BİZİM TURGUT'  BABAOĞLU TEPKİLERİN ODAĞINDA!

Büroda otururken telefonumuz çaldı, arayan Kargalıhanbaba mahallesi 6153 sokak sakinlerinden bir vatandaşımız. Açtı ağzını yumdu gözünü!!! Adeta yaşanan olumsuzlukların müsebbibi bizmişiz gibi…

GAZETECİ İSENİZ SESİMİZ OLUN!

    D-100 kenarında Durak fındık fabrikası arkasındaki sokak sakinlerinden olan mahalle sakini vatandaşımız, “ mademki gazetecisiniz, bizim sesimiz olmalısınız, bizler mağduruz, mahalle sakinleri olarak sizi bekliyoruz” sözüne tamam cevabını vermemizin ardından mahalleye hareket ettik.

BİZ HAKİM DEĞİL SAVCI DEĞİLİZ

Yaşlısı genci, kızı, kızanı, çoluğu, çocuğu  hepsi bizi bekliyorlar. Her birinden ayrı bir feryat.  Dedik bir temsilci gelsin kameramıza konuşsun, derdini anlatsın. Biz hakim değil, savcı değiliz. Sadece sizlerin dert ve şikayetlerini dinleyip sorununuzun muhatabı yetkililere ve kamuoyuna duyurmak. 

BELEDİYEYE TALEBİMİZİ İLETTİK

Burada anlaştık ve mahalle sakinleri konuşulanları pür dikkat dinlerken mahalle sakini Ergün Samusta adlı vatandaş mikrofonumuza; “  ben bu mahallede oturuyorum.  Gördüğünüz bu kavşağın sol tarafı Büyükdere mahallesi, üzerinde durduğumuz yolda Kargalıhanbaba mahallesi. Yani sınırda duruyoruz.  Mahallemizin yolu önceki dönem belediye başkanlığı döneminde sıcak asfalt yapılmıştı. Mahallemizin yolu iki aracın geçmesine müsait değildi. Mahalle sakinleri olarak bağlı olduğumuz Hendek Belediyesi’ne müracaat ederek yolumuzun genişletilmesi talebinde bulunduk. 

İSTİMLAK PARAMIZ YOK.  YOL TERKİNİ YAPARSANIZ BENDE YOLU GENİŞLETİR ASFALTINI YAPARIM

Bu talebimize belediye başkanı Turgut Babaoğlu ; “  istimlak edecek paramız yok. Yer sahipleri olarak bila bedelsiz yer terkini yaparsanız biz yolu genişletir, sıcak asfaltınıda yaparım” dedi. Bizde bunun üzerine yer sahipleri ile görüştük,  sokak girişinde bulunan yer sahibide; “  yol için olacak ise tamamını alabilirsiniz.” Diyerek izin verdi.

MALZEME SERİMİ NEDENİYLE YOL YÜKSELDİ BAHÇELER YOL KOTUNUN ALTINDA KALDI YAĞIŞTA BAHÇELERİMİZ GÖLE DÖNÜŞÜYOR

Ergün Samusta adlı  mahalle sakini vatandaşımız; “ Belediye ekipleri geldi yolu genişletti, sıcak asfalt olan yolumuzuda kazdı.  Ancak gelin görün ki yola mıcır, asfalt kırıntısı  serdiler, sıcak asfalt yok. Sokağımız yazın toz kışın çamurdan geçilmiyor. Belediye ekipleri geldiklerinde  malzeme döküyor gidiyor. Yola dökülen malzeme yüksekliği nedeni ile yol yükseldi bahçelerimiz yol kotundan düşük kaldı. Aşırı yağışlarda bahçe girişlerimiz yarım metre su ile doluyor. Defalarca müracaat ettik hep yapacaz diyorlar, söz veriyorlar ama verdikleri sözleri tutmuyor, yapmıyor. “diyen mahalle sakini vatandaşımız;  

CİMER’E ŞİKAYET ETTİM

 CİMER’e şikayette bulunduğunu gelen cevabi yazıda şikayetimin Hendek Belediyesine iletildiğini bildirdiler. Hendek Belediyesinin bize dönüş yaparak verdiği cevap;   “o yolun her yıl periyodik olarak bakımları yapılmaktadır, denilmesine rağmen yola hiçbir bakım yapılmıyor” dedi.

BÜYÜKŞEHİR BİZE ASFALT VERMİYOR

Vatandaşımız şikayetini dile getirmeye devam ederek;  Hendek Belediyesi bizim mahalle sakinlerine, mahalle büyüklerine söylediği; “Büyükşehir Belediyesi  sıcak asfalt vermiyor. “ diyerek Hendek Belediyesi bu şekilde savunmaya geçiyor.” Diyen vatandaşımız; “ Lafın kısası herkes topu birbirine atıyor olan biz mahalle sakinlerine oluyor” diye konuştu.

SADECE OY ZAMANI OY İSTEMEYE GELİYORLAR

Son olarak açık ve net bir şekilde şunu söyleyebiliriz; “ bize verilen hiçbir söz yerine getirilmediği gibi mahallemize hiçbir hizmet verilmiyor” diye konuştu. Mahalle sakini sözünü; “ daha doğrusu tüm bu yaşananlar sonrasında mahallemize hiçbir yetkili dahi gelmedi. Oy zamanı geliyorlar, gidiyorlar” diyerek sitem ve şikayetlerini bu sözlerle noktaladı.

MAHALLE SAKİNLERİ MERAK İÇİNDE

   Mahalle sakinlerinin sorununu kamuoyuna ve sorumlulara duyurmamızın ardından Hendek Belediyesi’nin nasıl bir tavır sergileyeceği merak konusu…

NOT: Yaşananların video görüntüsünü Facebook üzerinden ahmet çileci ya da Hendek Şafak adresinden izleyebilirsiniz.