Asayiş
Giriş Tarihi : 12-09-2021 09:00   Güncelleme : 12-09-2021 16:22

KARGALI HANBABA MAHALLESİ İÇİN UKAME KARARI: KAMYONLAR MAHALLE İÇİNDEN GEÇMEYECEK!

Uzun süredir ilçemizde gündem olan ( KARAGALI MAHALLESİ İÇERİSİNDEN BELEDİYEYE AİT AĞIR TONAJLI KAMYONLARIN) geçmesi UKAME kararı ile YASAKLANDI…

KARGALI HANBABA MAHALLESİ İÇİN UKAME KARARI: KAMYONLAR MAHALLE İÇİNDEN GEÇMEYECEK!

Bilindiği üzere ilçemiz Kargalı Hanbaba mahallesi sakinleri can ve mal emniyetlerinin tehlikede olduğu düşüncesi mahalle sakinlerinden topladıkları imzaları ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne müracaat ederek hafriyat taşıyan Hendek Belediyesi kamyonlarının mahalle içerisinden geçmeleri nedeni ile yolda kamyonların geçmesi karşısında geçişlerini engellemişler durum güvenlik güçlerinin müdahalesi ile olaylar büyümeden yatıştırılmış olsada durum mahklemeye kadar intikal etmişti.

 

   Yakın zaman önce Akyazı İstanbul otobanın yapılması amacı ile Dinsiz çayı kenarından yol açılıp asfaltlanmış ağır tonajlı iş makinaları ve kamyonların mahalle içeriisnden değil bu yol üzerinden D-100’e çıkmaları için yeni bir yol inşa edilmişti. UKAME’de Hendek Belediyesine ait kamyonlarının bu yolu kullanmaları yönünde uyarıda bulunulmuş bu yönde karar çıkartılmıştı.

   Karara rağmen Hendek Belediyesi’ne ait ağır tonajlı kamyonlar karara rağmen Kargalı Mahallesinin içerisinde geçmeye devam etmişler, tekrardan mahalle sakinleri ile karşı karşıya gelmişlerdi.Bu durum da olaya güvenlik güçlerinin müdahalesi neticesinde kamyonların geçmesini yasaklamışlardı.

   Kargalı mahallesi sakinleri tekrardan topladıkları imzaları Sakarya Büyükşehir Belediyesi yetkililerine sunmuşlar, alternatif yol var iken hiçbir can ve mal güvenliği bulunmayan mahalle içi yoldan geçişlerinin yasaklanmasını istemişlerdi.

   İşte mahalle sakinlerinin bu şikayeti karşısında toplanan UKAME yeni bir karar alarak Hendek Belediyesi’ne ait kamyonların geçmesini yasaklayan yeni bir kararı imza altına aldı.

UKAME KARARI HENDEK BELEDİYESİNİ DE BAĞLIYOR

   Buna göre UKAME  2021/145 nolu kararını 19 Ağustos 2021 tarihli toplantısında alınan karara göre;

   “Hendek ilçesi Kargalı Hanbaba Mahallesinden 100 kişi imzalı dilekçeye istinaden HENDEK BELEDİYESİ’ne ait KAMYONLARIN kullandığımahalle içinden geçen yolda, gerekli yol ve yaya kaldırım çalışmaları ve yayalar için GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINANA KADAR, HENDEK BELEDİYESİ’ne ait KAMYONLARIN da bu yolu kullanmamalarına , dere kenarındaki yolu kullanmalarına OY ÇOKLUĞU ile karar verilmiştir.