Güncel
Giriş Tarihi : 11-09-2021 15:07   Güncelleme : 12-09-2021 16:46

ŞEHİT EMNİYET MÜDÜRÜMÜZ ADINA ETKİNLİK DÜZENLENDİ

Hendek Belediyesi ile Sakarya İl Spor Müdürlüğünce ortaklaşa yapılan Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan anısına düzenlenen HENTBOL DUAYENLERİ TURNUVASI dün ilçemiz Cumhuriyet alanında Atatürk anıtına çelenklerin koyulması ile başladı.

ŞEHİT EMNİYET MÜDÜRÜMÜZ ADINA ETKİNLİK DÜZENLENDİ

KABİR VE SERGİ ZİYARET EDİLDİ

   Törenin ardından şehidimizin kabri ziyaret edildi ve dualar yapılmasının ardından  ilçemiz Muammer Sencer caddesinde şehidimizin fotoğraflarının yer aldığı fotoğraf sergisi gezildi.

BEKLENİLEN İLGİ YOKTU

   Bugün ise ilçemize gelen Hentbolcular ilçemiz kapalı spor salonunda müsabakalara başladılar. Bütün tanıtıma, reklama rağmen tribünlerin boş olması müsabakaya ilginin istenildiği oranda olmadığının bir kanıtı.

JÜBİLE MÜSABAKASINDA BİR HOŞGELDİNİZ AFİŞİ DAHİ YOKTU

   Etkinlik nedeni ile katılımcılara ve protokol üyelerine üzerlerinde Hendek Belediyesi yazan ve şehidimizin resminin yer aldığı yüzlerce tişört dağıtılırken benzer bir spor etkinliğinde  ( 28 Ağustos 2021 Cumartesi günü Kırkpınar Başpehlivanı Mahmut Kavakçı adına düzenlenen Jübile Müsabakasında)  belediyeye ait bir hoşgeldiniz afişinin bulunmadığını bir kez daha hatırlatmak istedik.

BAYRAK-POSTER ASILIŞ DÜZENİ

Yeri gelmişken bir şeyi daha hatırlatalım. Bilindiği üzere resmi bayramlarda Cumhuriyet alanında asılan bayrak ve posterler Hendek Belediyesi Kültür Daire Başkanlığınca yapılıyor. 2019 seçimlerinde iş başına gelen yönetimin bayrak Kanununa muhalefet edercesine sıralamayı kendi kafasına göre yapması, dahası yine bir  bayram öncesinde Cumhuriyet alanında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin posterini asmışlar, tatilden dönen Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun emri ile gece yarısı yapılan ( kraldan çok kralcılık!) hata farkedilmiş ve Bahçeli’nin posteri apar topar indirilmişti.

MERKEZDE FARKLI  D-100  KENARINDA FARKLI

   Olay sadece bununla sınırlı kalsa iyi. Cumhuriyet alanındaki yanlışlık ortadan kaldırılırken D-100’e bakan Sosyal İşler ve Kültür Daire Başkanlığı binasının çatısından benzer afişlerdeki yanlışlık yetkililerin gözünden kaçmış olmalıydı ki indirilmemişti.

İŞTE BAYRAK-POSTER-FLAMA ASILIŞ SIRALAMASI

   Konumuza dönecek olursak bugün Hentbol müsabakalarının yapıldığı Gençlik ve Spor Bakanlığının sorumluluğundaki ilçemiz kapalı Spor Salonunda asılan  bayrak, poster ve afişlerin Bayrak Kanununa uygun olarak asılması bizleri memnun etti.

UMARIZ DİKKATE ALINIR!!!

   Umarız ki Gençlik Spor İl Müdürlüğü yetkililerince asılan bayraklar Hendek Belediyesi Sosyal İşler ve Kültür Daire Başkanlığı yetkililerinince bundan böyle dikkate alınır ele güne alay konusu olmayız…