Güncel
Giriş Tarihi : 02-09-2021 10:31   Güncelleme : 02-09-2021 10:31

MECLİS - 6 CHP SÖZCÜSÜNÜN SORULARINA MİKROFON AZİZLİĞİ DAMGA VURDU

Meclis oturumu kapanmış tam meclis dağılacaktı ki meclisi takip eden CHP İlçe Başkan Yardımcısı Fatih Enes İlkay söz aldı ve bazı sorular yöneltti ancak mikrofondaki sesin yeterince anlaşılabilir olmaması nedeni ile bir yanlışlığa sebebiyet vermemek adına konuya değinemiyoruz.

MECLİS - 6    CHP SÖZCÜSÜNÜN SORULARINA MİKROFON AZİZLİĞİ DAMGA VURDU

Ancak meclis başkanı  sorulan sorular karşısında vardiği cevapta; “  belediyenin borcu aşağı yukarı aynı seviyelerde. Rakamları önümüzdeki Ekim ayı meclis toplantısında açıklayacağım.

İNŞALLAH TEKERRÜR ETMEZ

( Babaoğlu yaklaşık 5 ay önceki meclis toplantısında da gelen bir soru üzerine gerek belediyenin gerekse TURKAY şirketinin gelir gider tablosunu açıklayacağını beyan etmiş nedense aradan geçen bu kadar süre içerisinde açıklama gereği duymamıştı)

AÇIKCASI BORÇ ÖDEMEYE GAYRET ETMİYORUM!

Babaoğlu sözlerinin devamında; “ açıkcası borç ödüyoruz aynı zamanda da borçlanıyoruz. Borcumuzda çok farklılık olduğunu düşünmüyorum. Ne eksildi ne de artmış olabilir! Ufak tefek… Açıkcası borç ödemeye çokda gayret etmiyorum!!! Ediyorsam da aynı oranda borçlanıyoruz. “ yanıtını verdi.

Başkan yardımcısı Hızır Çağrı Güngör burada söz aldı ve; “başkanım şirket konusu hesaplarına gelecek olursak kamu borçlarımızda yükselme var. “diye söyledi.

KEMALİYE KENTSEL DÖNÜŞÜM BÖLGESİ ARTIK BELEDİYEMİZ SORUMLULUĞUNDA

Babaoğlu, konuşmasının devamında; “ Kentsel Dönüşümle ilgili olarak burası artık Hendek Beledşyesi’nin sorumluluğunda, ukdesinde.  Mahkeme kararı, burada kentsel dönüşüm uygulaması sona erdi şeklinde. Acele kamulaştırmaya gidildi o da iptal edildi.  Şimdi burası bir masa misali bomboş bir alan olarak aldık. Burayi imar kapsamına alıp çalışmalarımız devam ediyor. “demesi üzerine söz alan başkan yardımcısı Güngör; “planlarımız Büyükşehirde komisyonda. Bittikten sonra KISA zamanda burayı  imarlı hale getireceğiz. “ cevabını verdi.

Bunun üzerine Babaoğlu; “yani bu alanı imarlı bir hale getirdiğimizde bu alanla ilgi bir problemimiz kalmıyor.  Vatandaşa kendi yerine proje istikametinde istediği projeyi yapması için sunacağız isterse belediyemizinde o bölgede yaklaşık 25-30 dönüm yeri var. Projemiz dahilinde başlayacağız. “dedi.

PARA YOKSA HİZMET DE YOK

 Son olarak söz alan Belediye Başkan yardımcısı Hüdaverdi Bahadır’da yaptığı konuşmasında,  Harmantepe mahallesinde yaşanan sel felaketine değinerek;   “orada bulunan köprünün trafik akışına sağlandığını ancak yeterli olmadığını, bir daha benzer felaketleri yaşamamak adına derenin genişletilerek ıslah edilmesi, taş koruma duvarlarının yapılması gerekir bunun için ciddi paralar lazım, Yaklaşık 25-30 milyon lira gerek. Yani Uluderenin bir benzeri orada olması lazım.” Dedi.

KENT KONSEYİNİ İHMAL ETTİK YAPALIM ARTIK!

Tekrardan söz alan meclis başkanı Babaoğlu, Kent Konseyini ihmal ettiklerini söyleyerek; “ Kent Konseyini ihmal ettik, listemiz hazır her şey hazır kararsız kaldık. Bir türlü toplantıyı yapamadık. Artık yapalım yani…Teşekkür ediyor hepinize iyi günler diliyorum” diyerek Eylül ayı meclis oturumunu kapattı.