Güncel
Giriş Tarihi : 02-09-2021 10:26   Güncelleme : 03-09-2021 14:52

MECLİS -5 EN YETKİLİ AĞIZ “MECLİS KARARI YOK” DİYEREK YANDAŞ BASINI YALANLADI

Babaoğlu; “bu konuda meclis kararı YOK, konuyu komisyona havale etmiştik” diye yanıtladı.

MECLİS -5   EN YETKİLİ AĞIZ  “MECLİS KARARI YOK”  DİYEREK YANDAŞ BASINI YALANLADI

Meclis başkanı meclise katılanlara seslenerek sorusu olanlar varsa sorsunlar cevap verelim dediğinde söz aldık ve; “  112 acil istasyon ve bitişiğinde bulunan çocuk parkına Ali Rıza Albayrak ismi vermiş ve tabelasını asmıştınız. Süreç içinde tabeladan bu isim silindi. Yandaş basında bu eleştirimiz ; bu konuda mecliste oy birliği kararı var, Babaoğlu ne yapsın?  tarzında ifadelerde bulunuldu. İsim konusunda meclis kararı var mı yok mu?” sorusuna meclis başkanı Babaoğlu; “bu konuda meclis kararı YOK, konuyu komisyona havale etmiştik” diye yanıtladı. 

YANDAŞ BASIN NE YAZMIŞTI?

Her şeyden haberimiz var sloganı ile yola çıkan, Hendek Gerçek Haber adlı internet sitesinin editörü Provakatör gazeteci Orhan Topçu ne demişti? Birlikte okuyalım. Umarım mahçup olmuştur...

Başkan Babaoğlu'na Ali Cengiz Oyununu kim oynuyor?
Hendek Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısında 14 gündem maddesi görüşülüp karara bağlandı.
Temmuz Ayı Meclis Toplantısında ilk defa elektronik oylama uygulaması yapıldı!
Gündemin 2.maddesi: Köprübaşı mahallesi Naim Süleymanoğlu Caddesi 3527 sokak ile 3529 sokak arasında yer alan yeşil alan üzerinde bulunan Parka, "Alirıza Albayrak Parkı" adının verilmesi, OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ.
Meclisten "Alirıza Albayrak Parkı" ismi geçti. Kısa bir süre sonra Parkın Tabelasından, "Alirıza Albayrak Parkı" ismi silindi.

Konuşmaların ve soru cevapların ardından meclis gündemine geçildi ve 7 gündem maddesi oy birliği ile karar altına alındı.

YEŞİLYURT VE ÇAMLICA DOĞALGAZ BEKLİYOR

Meclis gündemi sonrasında söz alan AK Parti meclis üyesi Aziz Koç; “  Yeşilyurt ve Çamlıca bölgesi ile bir çalışmamız olacaktı. Burada imar çalışması olmayınca doğalgaz çalışması da olmuyor. Her iki bölgede de vatandaşlarımız doğalgaz bekliyorlar. İlçe merkezinde herkes sıcak bir ortamda Yeşilyurt ve Çamlıca bölgesi kışın soğuk deryası. “sorusunu yönelterek cevaplamasını istedi.

ÖNCE FAY HATTI ÇALIŞMASI, SONRA İMAR DAHA SONRA DOĞALGAZ

Meclis başkanı verdiği cevabında;  “ her iki bölgemizde de imar çalışmalarının yapılabilmesinin öncesinde fay hattı çalışması gerekiyordu. O çalışma da yaklaşık 300 bin lira değerinde bir çalışma. Bu çalışmayı da profosörlerden destek almak sureti ile bakanlığa sunmak üzere hazırladık bitti.” Demesinin ardından söz alan başkan yardımcısı Güngör; “  Bu sürecin ardından  önce Yeşilyurt sonrasında diğer süreci başlayacak. En KISA sürede çalışmalar bitirilip onunda müjdesini vereceğiz. “dedi.  Meclis üyesi Koç, tekrardan söze girdi ve “bizim orası ne olacak?” demesine karşılık meclis başkanı Babaoğlu; “ değerli meclis üyem Aziz Koç burada tartışmaya gerek yok, başlanmış iş bitmiştir, rahat ol” diyerek konuyu kapattı.