Güncel
Giriş Tarihi : 02-09-2021 10:24   Güncelleme : 02-09-2021 10:24

MECLİS -4 İYİ Kİ TOPLU KONUTA BAŞLAMAMIŞIZ!

Neden Pandemi mi, fiyat artışı mı?

MECLİS -4 İYİ Kİ TOPLU KONUTA BAŞLAMAMIŞIZ!

Babaoğlu; “ toplu konut projesine iyiki başlamamışız” diyerek söze girdi ve ;   “çok şükür bugün başlama aşamasına geldik. Şunu derseniz kabul ederiz. Biz heyecanla  daha bu evrak işlerini tamamlamadan lansmanını erken yapmış olabiliriz. Bunu kabul ediyorum ama  evrak, alt yapı, proje çalışmaları, imar planlarının düzenlenmesi bunun üzerine bir de Pandemi koşulları ve piyasalardaki  demir-beton gibi inşaat malzemelerindeki fiyat artışları Allaha şükür bize yardımcı oldu. Şimdi fiyatlar geriye gelmeye başladı bizde bu bağlantıları yapmaya başladık. “ diye konuştu.

BABAOĞLU FİYAT ARTIŞINI, GÜNGÖR PANDEMİYE DİKKAT ÇEKTİ

Bu sözler  üzerine söz alan, başkan Babaoğlu’nun söyleminden rahatsızlığını açıkça beyan eden başkan yardımcısı Hızır Çağrı Güngör, projeyi sahiplendi ve ; “ biz bu projemize bakan beyin öngörüsü doğrultusunda hazırlamıştık, gerek devlet yetkilileri gerekse bizler pandemin böyle yıllarca uzayacağı öngörülmüyordu. Öyleki merkez bankasında bile iki kez başkan değişikliği yaşandı. Süreç planlarımızı bozdu. Sürecin bu noktaya gelmesinin müsebbibi bu etkenlerdir. Devletimiz gibi bizlerde bu sürecin bu kadar uzun süreceğini beklemiyorduk. Bugün geldiğimiz noktada Çevre analiz ve diğer raporlarımızı aldık. Şu an önümüzde hiçbir engel kalmadı, süreci başlatacağız. En KISA sürede çalışmalarımızı tamamlayıp başlayacağız. “diyerek savunma yaptı. Kısacası meclis başkanı Toplu Konuta başlanamasını fiyat artışlarına bağlarken başkan yardımcısı ve projenin sorumlusu Güngör , Toplu Konuta başlanamamasının sebebini Pandemi sürecine bağladı.

400 KONUT, FEN LİSESİ, SÜLEYMAN SEBA SPOR MERKEZİ VE NİTELİKLİ İSTİHDAM MERKEZİ DÖNEMİMİZ İÇİNDE HİZMETE GİRECEK!

Tekrardan sözü alan meclis başkanı Babaoğlu; “şunu buradan söyleyebilirim. Toplu Konutun ilk etabı 400  konut olarak inşa edilecek. 400 Konutu, Fen Lisesini ve Süleyman Seba Spor Merkezini, Nitelikli İstihdam Merkezini dönemimizin sonuna kadar bitirip hizmete açmış olacağız” dedi.

BABAOĞLU, BAM TELİ KONULARA DEĞİNMEDİ

Toplu konutlar üzerine açıklamalarda bulunan meclis başkanının proje için kaç vatandaşın müracaat ettiği, kaç vatandaşın peşinat yatırdığı, yapılacak konutların, fiyat artışlarının  vatandaşa yüklenip yüklenilmeyeceği konusunda bir açıklamada bulunmamış olması dikkat çekici.

SEÇİM BEYANNAMESİNDEKİ YATIRIMLAR BAŞKA BAHARA MI KALDI?

Yeri gelmişken ifade edelim ve hatırlatalım ki 2019 seçim beyannamenizde  5 yıllık dönem içerisinde yapmayı vaad ettiğiniz, söz verdiğiniz yatırımları ne  zaman yapacaksınız? Sorusunu da sormadan edemiyoruz.

HAKOM BİNASI- ESKİ HASTANENİN  YIKIM KARARI ÇIKTI

Hakom binası hakkında gelen soruyu da yanıtlayan Babaoğlu, bölgemizin  deprem kuşağında olduğunun altını çizdi ve; “ ihtiyaç halinde bütün birimlerin  bir arada faaliyetlerini sürdürebilmeleri ve ihtiyaç duyulan alanlara rahatlıkla müdahale edilebilmesi adına çelik ve tek katlı olarak inşa ettik. Afet koordinasyon Merkezi olarak düşündüğümüz için biz böyle bir yapıyı tercih ettik. Biliyorsunuz ilçemiz Hastane Binasının yıkım kararı çıktı. İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Aile Hekimlerinin yer aldığı ve yaklaşık 35 bin hastanın bakıldığı bir yer.  Hastanenin yıkılma kararı çıktı. Bizden yer talebinde bulundular. Geçici bir süre bu birimler burada görev yapacaklar. “dedi

NİTELİKLİ İSTİHDAM MERKEZİ NEDEN 7 DEĞİL DE 4 KATLI

 Babaoğlu; “ Nitelikli istihdam merkezi binası 3 kat ve birde çatı katı olarak inşa edilecek. Biz orada devletin bize verdiği hakkı kullanıyoruz. Binanın alt katında bir işyeri oluşturulması için çok uğraştım, başkanım paramız varsa yapalım dediler. Paramız olmayınca da yapamadık. Yapılacak Nitelikli İstihdam Merkezi binasının tapusu belediyemizin olmayacak “ demesinin ardından söz alan Güngör;  “ kanun gereği kamu binalarında özel mülkiyete sebebiyet verecek özel alanlar yaratamıyoruz. “ diyerek işin özünü çizdi.