Güncel
Giriş Tarihi : 02-09-2021 10:17   Güncelleme : 02-09-2021 10:17

MECLİS-3 SORULARIN BENZERLİK TAŞIMASI DİKKAT ÇEKTİ

Gündem öncesinde söz alan AK parti gurup sözcüsü Hamit Canlı cevaplaması isteği ile meclis başkanına sorular yöneltti.

MECLİS-3   SORULARIN BENZERLİK TAŞIMASI DİKKAT ÇEKTİ

Canlı, “ vatandaşların bazıları size ulaşan var ulaşmayan var. Bizde kamuoyunun gözü, sözcüsü olarak taleplerini iletmek istiyorum.

-Süleyman  Seba projesinden vaz mı geçildi? Orayı kazdınız, beton döktünüz, bugün üzerine malzeme dökülmüş yol görüntüsü almış.

-Asfalt sezonu bitiyor hiçbir yerde asfalt da görmedik yama da görmedik.Bununla ilgili planınız programınız nedir?

-Noksel önündeki yol çalışmalarının ardından asfaltlanacağı sözü vermiştiniz sonradan yama yapıldığını gördük. Mademki yama yapılacaktı niçin 3 ay beklenildi?

-Yenimahalle Beştepeler caddesinin hali ne olacak?

- TOPLU KONUT!!! Vatandaşlar peşinatlar adı altında paralar yatırdılar. Yıl geçti hiçbir hareket yok. Hiçbir açıklama da yok. Toplu konutlar yapılacak mı, yapılmayacak mı?

-AKOM binası yapıldı hizmete neden geçmedi?

-İstihdam Merkezi binası… Hendek merkezi çok değerli. Buraları çok iyi düşünülmeli yatırımlar ona göre yapılmalı. Buralar bir daha geri gelmez. Şu anki yaptığınız projeler bunu gösteriyor.  Yatırımlarınızı daha planlı programlı yapsanız nasıl olur?  Lunapark alanına yapılan bina daha yüksek katlı olamaz mı?  Sorularını yöneltti.

 

ONAY GELMEDEN BAŞLANMAYACAK EMRİNİ BEN VERDİM!

Söz alarak cevap veren meclis başkanı Babaoğlu, “ Ak Parti gurup sözcümüzün dile getirdiği sorunlar için kendisine teşekkür ediyorum” diyerek başladığı konuşmasına; “ biliyorsunuz Süleyman Seba Spor merkezinin yapımında biliyorsunuz bir engele takılmıştık. Sonrasında girişimlerimiz neticesinde bu engeli sözlü olarak aştık ve dün yazılı olarak onayı geldi. Açıkcası biz yazılı onay gelmeden başlamadık. Artık önümüzde bir engel kalmadı.  Projemizi çeşitlendirdik ve yaklaşık 260 araçlık otopark ilave ettik. 1-2 hafta içinde temelini kazacağız. Emir verdim. Önceden bir darbe yedik. Onay gelmeden kesinlikle başlanmayacak emrini ben verdim. “ dedi.

BAŞKANLA BAŞKAN YARDIMCISININ SÖZLERİ ÇELİŞKİLER YUMAĞI. BÜYÜKŞEHİR BAŞLAMADAN BİZDE BAŞLAMAYACAĞIZ

Asfalt konusuna da değinen başkan, asfalt firması sahibinin elinde bazı işlerin olduğunu bitmesi sonrasında asfaltlamaya geçileceğini belirtmesinin ardından başkan yardımcısı Hüdaverdi Bahadır’a söz vererek asfalt planlaması hakkında bilgi vermesini istedi. Bahadır, yaptığı açıklamasında; “ bizim mahallelerimizde çok büyük bir asfaltlama programımız yok.  Biz Büyükşehirin ukdesinde olan yolu yama yaptık.  Uzak mahallelerimizde asfaltlama çalışmalarını büyükşehirle ortaklaşa yapacağımızdan onlar asfalta başlamadan bizde başlamıyoruz” diyerek topu büyükşehir belediyesine attı.

ASFALT YAPACAĞIZ ŞEKLİNDE VERDİĞİ SÖZÜ ES GEÇEN BAŞKAN ORANIN TAMAMINI ASFALT YAPACAK OLSAK BÜTÇEMİZ YETMEZ!

Tekrar söz alan meclis başkanı Babaoğlu, Noksel fabrikasının önündeki yol çalışmasının bittiğini, çalışma yapılan alanların yamasının yapıldığını ifade ederek; “ tüm o yolu asfalt yapacak olsan bizim bütçemiz yetmez” diye konuştu.  Babaoğlu, Beştepeler  ve Noksel caddesi ile yaptığımız açıklamalar sanırım yeterli geldi. Gelelim Toplu Konut meselesine...