Güncel
Giriş Tarihi : 02-09-2021 10:15   Güncelleme : 02-09-2021 10:15

MECLİS- 2 SANIRSINIZ HENDEK’İ YENİDEN İNŞA ETTİLER!

SELLERİN BELEDİYEMİZE MALİYETİ 30 MİLYON LİRA!!!

MECLİS- 2    SANIRSINIZ HENDEK’İ YENİDEN İNŞA ETTİLER!

Açıklamalarına devam eden meclis başkanı Babaoğlu; “malumunuz olduğu üzere ilçemizde bir patlama ve üç sel felaketi yaşadık. Bu üç sel felaketinin belediyemize maliyeti 30 MİLYONA mal oldu. Sellerin üstümden havayi fişek fabrikasının patlaması, bu yaşanan olumsuzluklar hem ilçemizi hem belediyemizi etkiledi ve planlarımızı bozdu. Azalan gelirlerimize rağmen yoğun bir tempoda giderlerimiz artıyor.” Diyerek hizmet eksikliğini bu sebeplere dayandırdı.

YİNEDE HİÇ BİR BAHANE ÜRETMEDİK!

Herşeye rağmen hizmet verdiklerinin altını çizen meclis başkanı Babaoğlu,  “girdi kayıpları ve yüksek maliyetler olmasına rağmen Hendek Belediyesinin olağansüstü performansla çalıştığını ifade ederek; “  iş kapasitesinin üç katına çıktık. Ama sahaya baktığımızda beklediğimiz, öngördüğümüz, hedef kurduğumuz alanlarda  patlama ve sel felaketi sonrasında onarımları yapmaktan hedeflediğimiz miktarlara çıkamıyoruz. Buna rağmen hiçbir bahane üretmediklerini” söyledi

İLÇENİN TÜM SORUNLARINI BİLİYORUZ

Babaoğlu,  hizmetlerinin devam ettiğinin altını çizerek; “ 91 mahallemizde acil ve öncelikli ne kadar sorun varsa yapmaya çalışıyoruz. Biz çalışmamızı sürdürürüz. Alt yapılar inşa ediliyor. Alt yapısı biten bölgelere de sıcak asfaltlarını döküyoruz. Bütün bu yatırımlar bir plan program sayesinde yürüyor. Plan ve program dahilinde ilerliyoruz. İlçemizin tüm talep ve sorunlarını biliyoruz. “ diyen Babaoğlu, çalışma ekiplerinin halen selin vurduğu bölgelerde  çalışma yaptıklarını belirtip çalışma yapılan mahalleleri mahalleleri sıraladı.

KİMSENİN CESARET EDEMEDİĞİNİ YAPIYORUZ! YENİ MAHALLEYİ İLMEK İLMEK ÖRÜYORUZ!

Yeni mahallede en büyük soruna neşter vurduklarını belirten Babaoğlu;  “kimsenin cesret edemediği bir işe kalkıştık. Siyaseten riskli iş. Alt yapıya yapılan yatırım görülmez, ölü yatırımdır  derlerdi çok doğru. Biz öyle demedik işe giriştik yapıyoruz. “ diyerek Yenimahalleyi ilmek ilmek ördüklerini söyledi. Yüzde yüz başarı sağlamak istediklerinin altını çizen Babaoğlu açık kapı bırakmayı da ihmal etmedi ve; “ atladığımız yer olursa telafisinide yaparız. Yağışlardan ders çıkardıklarını ” söyledi.

BAŞKA YOLU YOK BUNUN!

İlçedeki mahallelerin yaya yolu olmayan yerlere yaya yollarının yapıldığını söyleyen Babaoğlu; “ vatandaşlarımızın can güvenliğini sağalamak adına yaya yolları inşa ediyoruz. Gece gündüz demeden çalışıyoruz. “dedi. Babaoğlu, yolları kazdıklarını, kazmaya devam edeceklerini vurgulayarak; “ bu iş yapılacak, ya çamur olacak ya toz olacak. Bunun başka bir yöntemi yok. “ dedi.

İLÇE HALKI İLE ARAMIZDA GÜÇLÜ BAĞ VAR!

Hendek halkı ile aralarında güçlü bağ olduğunu ifade eden Babaoğlu; “ daha güzel yarınlar bizleri bekliyor. Eğer birbirimize karşı anlayışlı bir şekilde olduğumuz müddetçe her yerde eleştiriye sonuna kadar varız. Bu sorun ve problemleri hep birlikte çözeceğiz. “ diyerek daha güzel yarınlara kavuşmak üzere diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından meclis yoklaması yapılarak gündeme geçildi. 7 gündem maddesi oy birliği ile karara bağlandı.