Güncel
Giriş Tarihi : 02-09-2021 10:11   Güncelleme : 03-09-2021 14:52

EYLÜL AYI MECLİSİ-1 BABAOĞLU MECLİS SALONUNA ÖZEL KOLTUĞUYLA GELDİ! İNCİ’YE MANİDAR GÖNDERMEDE BULUNDU

Babaoğlu, taktik mi değiştirdi? Yapamadık, edemedik, başaramadık gibi söylemlerin arkasına sığınarak mağduru mu oynuyor? Eylül ayı olağan meclis toplantısı Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu başkanlığında Nikah salonunda yapıldı. 7 gündem maddesi görüşüldü. Kaos ve krizden nemalanan Babaoğlu, toplantıya özel koltuk getirtti ve özel koltuğuna oturarak; “ koltuğun ayakları kırıktı, DEK belediyesi gibi, eski sahibine geri verdik” diyerek adeta eski belediye başkanı Ali İnci’ye göndermede bulundu.

EYLÜL AYI MECLİSİ-1 BABAOĞLU MECLİS SALONUNA ÖZEL KOLTUĞUYLA GELDİ! İNCİ’YE MANİDAR GÖNDERMEDE BULUNDU

Toplantıyı açmadan önce gündem dışı konuşan meclis başkanı Babaoğlu,  ilçede gündem olan konular hakkında bazı bilgiler aktardı.

ELEŞTİRİLERİ İÇİN! CHP’YE TEŞEKKÜR ETTİ

Meclisi takip eden CHP Hendek İlçe Başkan Yardımcısı Fatih Enes İlkay’ında hazır bulunduğunu belirtip İlkay’a hitaben; “  sizi burada görünce çok mutlu oluyorum. Hendek’i bütün siyasi partilerle birlikte yönettiklerini, Hendek’i  güzelleştirmeyi hedeflediklerini anlattı. Tabiki eleştirilere ihtiyacımız var, bunun içinde sizlere ayrıca teşekkür ediyorum” diyerek adeta önceden planlanmış gelişmelerin meclis toplantısı sürecinde nelerin yaşanacağının sinyalini verdi.

DİKKAT ÇEKTİ!

Meclis başkanı Babaoğlu’nun gündem öncesi gündem dışı aldığı sözle anlattıkları ile AK parti gurup sözcüsü Hamit Canlı’nın yönelttiği sorularla paralellik taşıması DİKKAT ÇEKTİ!!!

ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN

Babaoğlu; “ 99 uncu yılını idrak ettiğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramı  hepimiz için tekrar kutlu olsun. Bu vesile ile de bu ülkeyi bize kanlarıyla canlarıyla  armağan eden, vatan toprağını bize bırakan başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Atatürk ve silah arkadaşlarını, cephede mücadele eden Ayşe bacılara, Mehmet ağalara  Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

OSB YÖNETİMİ İLE UZLAŞI SAĞLANMADI PROTOKOLÜ FESH ETTİK

Babaoğlu; “ Kamuoyunda bir bilgi var, basında açıklama yaptım ama yine de söyleme ihtiyacı duyuyorum. Özellikle  2. OSB’nin kamulaştırılması ile ilgili.  6 ay önce sürecin başlangıcında  OSB bölge müdürü, yönetim kurulu başkanı ve yöneticileri ile birlikte genişlemeye tabi sınırların belirlenmesi ve kamulaştırılmasıyla ilgili olarak Hendek Belediyesi üzerinden kamulaştırmanın bizim üzerimizden yapılmasını teklif ettiler, bizde değerlendirdik ve bir protokolle bunun vatandaşla uzlaşılarak kamulaştırılması yönünde ön gördüler  ve bunun üzerine çalışmalara başladık ancak gelinen süreçde fiyat konusunda uzlaşı çıkmadı.  Bunun üzerine bizde yaptığımız anlaşma protokolünü fesh ettik. Bundan sonraki süreç devletimizin kanunları doğrultusunda Sakarya Valiliği ile devam ettirilecek” diye konuya açıklık getirdi.

İSTİHDAM MERKEZİ KISA ZAMANDA HİZMETE GİRECEK

Osmanlı çadırının yıkılarak yerine istihdam merkezi kurulması yönünde bilgiler aktaran Babaoğlu; “  özellikle ilçemizdeki havayi fişek fabrikasındaki patlamanın ardından Sakarya Valisince ortaya çıkan işsizlik konusunu çözmek adına orada çalışanlarımızın çalışma hayatına kazandırılması adına hem sosyal destek birimi hem de nitelikli istihdam  merkezi adı altında Sakarya valiliğimizle ortaklaşa yaptığımız bina var. Temeli atılan bina 3 kat ve üstüne çatı katı yapılacak , binanın içinde  yaklaşık ekstradan 1500 metrelikde kütüphane bulunacak” diyerek Sakarya valiliğimizle birlikte temel atma töreni düzenleyeceklerini belirtti.  İnşaatın devam ettiğini ifade eden başkan işletmeyi KISA zamanda açacaklarını söyledi.

AŞI OLUN, SİNEMA BİLETİ VE LUNAPARK FİŞİ KAZANIN

Babaoğlu, Belediye önünde aşı kampanyası düzenlediklerini, ilk kez aşı olacaklara bisiklet ve tablet bilgisayarak, sinema bileti ile lunapark fişi  hediye edileceğini söyleyerek vatandaşları aşı olmaya çağırdı.