Güncel
Giriş Tarihi : 30-08-2021 10:57   Güncelleme : 31-08-2021 09:48

HENDEK’DE HAYAT DURDU!

Tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99 cu yıl dönümü törenle kutlandı.

HENDEK’DE HAYAT DURDU!

Hendek Cumhuriyet alanında Atatürk anıtı önünde gerçekleşen törene protokol erkanı, daire müdürleri, siyasi parti ilçe başkanları, STK temsilcileri ve ilçe halkı katıldı.

CUMHURBAŞKANININ TEBRİK TELGRAFI OKUNDU

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeni ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 30 Ağustos zafer Bayramı tebriği okundu. 

GAZİMİZİN OKUDUĞU ŞİİR ALKIŞLANDI

İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Belediye Başkanlığı çelenkinin konulmasının ardından saygı duruşu yapıldı. Peşinden İstiklal Marşı okundu ve İstiklal Marşı eşliğinde göndere bayraklar çekildi. Günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı Askerlik Şübesi personelinden Asteğmen Elman Koç yaptı.  Lise öğrencilerinin okuduğu şiirlerin ardından Ruhi Çamur adlı gazi vatandaş da şiir okudu. Gazinin okuduğu şiir törene katılanlarca alkışlandı. Cumhuriyet alanında son bulan tören kutlamaları, Hendek kaymakamlığında devam etti.

MAKAMDA TEBRİKLERİ KABUL ETTİLER

Hendek Kaymakamlık makamında Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ve Hendek Cumhuriyet Savcısı Mustafa Akyürek tebrikatları kabul etmesi ile 30 Ağustos zafer Bayramı kutlaması sona erdi.

NOT: İstiklal Marşı, Asteğmen'imizin günün anlam ve konuşma, gazimizin okuduğu şiir  videosunu Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresinden izleyebilirsiniz.