Siyaset
Giriş Tarihi : 18-08-2021 12:18   Güncelleme : 18-08-2021 12:18

SESİMİZİ DUYAN VAR MI ?

17 Ağustos 1999’da yaşanan ve tüm ulusumuzu derin acılara boğan Marmara Depremi’nde, ilimizde resmi kayıtlara göre 18.373 yurttaşımız hayatını kaybetti. Felakette hayatını kaybeden tüm yurttaşlarımıza CHP Kadın Kolları olarak Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz.

SESİMİZİ DUYAN VAR MI ?

Bizler depremin üzerinden 22 yıl geçmesine rağmen kentsel dönüşümün yetersiz kaldığını düşünüyoruz.

Yetkililere sesleniyorum. Göz göre göre çalanın, çırpınan, evrakta sahtekarlık yapanın, eksik demir, kalitesiz beton kullananların karşısında duran siyasi bir iradayle sorunun çözüleceğine inanıyorum.

Deprem kaçınılmaz olduğu gerçeğinin üzerinde durmaya gerek dahi yok. Zaman her geçen gün  daralıyor. İktidar ve yerel yönetimler bir an önce, birlikte çalışarak, gerekli tedbir ve önlemleri almak zorundadır.

Bizler şehrimizi seviyoruz. Yaşadiklarimizi unutmadık, unutmayacağız. Şehrimizi dün olduğu gibi yarın da terk etmeyeceğiz.

 Adapazarı ilçesinin düzenlediği “Deprem Gerçeği” konulu toplantıda bizleri depremler hakkında bir kez daha bilgilendiren; İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı  Sn. Hüsnü Gürpınar’a teşekkürlerimizi sunarız.

Bu anlamda, deprem şehitlerimiz adına yaptığımız helva dağıtımına emek veren tüm yoldaşlarımıza teşekkür ederiz.

 

Azize Çeroğlu

CHP Sakarya İl KK Başkanı

KKMYK Üyesi