Asayiş
Giriş Tarihi : 15-08-2021 11:07   Güncelleme : 15-08-2021 11:07

TEM’DE İLGİNÇ OLAY!

TEM Otoyolu Düzce geçişinde eşine az rastlanan bir olay meydana geldi. Gece yolda olan 15 ila 20 arasındaki aracın lastikleri aynı anda patladı. Lastiklerin neden patladığı araştırılıyor

TEM’DE İLGİNÇ OLAY!

TEM Otoyolu Düzce mevkiinde ilerleyen vatandaşlar, araç lastiklerinin patlaması nedeniyle kısa süreliğine şaşkınlığa uğradı. Tekerlerin indiğini fark etmelerinin ardından araçtan inen vatandaşlar, arkalarındaki arabalara sorduklarında "Bize de aynısı oldu" cevabını aldı. Yolda herhangi bir çivi veya kesici madde olmaması ise olayı daha da ilginç hale getirdi. Konu ekipler tarafından araştırılıyor.

 

STEPNE TAKARAK DEVAM ETTİLER

İstanbul'dan Ankara istikametine seyir halinde olan 7-8 araç Düzce ile Gümüşova rampalarında lastikleri patladı. Bir anda ne olduğunu anlayamayan sürücüler araçlarını emniyet şeridine çekerek, lastiklerini değiştirmeye başladı. Araçlarında stepne lastik olmayanlar ise yol yardım ekiplerini çağırarak bölgede lastiklerini değiştirdi. Yolda ilerlerken bir anda sağ ön lastiğinin patladığını fark eden sürücü Yasin Yıldırım, "Yolun ortasında herhalde demir varmış. Lastik patladı. Benim durduğum yerin dışında 5-6 tane daha araç vardı. Onlarda stepne takarak devam ettiler. Biz de yol yardımı çağırdık değişimi yaptılar" dedi.

 

"BELKİ DE 20 ARAÇ MAĞDUR OLDU"

TEM otoyolu Ankara istikametinde ki bir tesiste ki lastikçi de yoğunluk yaşandı. Lastikleri patlayan sürücülerin uğradığı dükkanda bir çok aracın lastiği değiştirildi. İstanbul'dan Zonguldak'a giden Cengiz Yiğit'te, ilginç olayı yaşayanlar arasındaydı. Yiğit, otobanda hızla gittiğini bir anda lastiğinin patladığını ve emniyet şeridine geçtiğini belirterek, "Otobanda ben sol şeritteydim. Yeni yapılan bir asfalt çalışması vardı ama şerit çizgileri yoktu. Eski yola girdiğimiz an sanırım bir kot farkı var ne olduğunu anlayamadım. Birden sol tekerim patladı. Otobanda olduğumuz için birazda süratli idik. Son anda arabayı yavaş yavaş dörtlüleri yakarak sağa çektim. Önümde bir araba vardı şaşırdım. Sonra arkama bir baktım benimle beraber 5-6 araba aynı şekilde dörtlülerini yaktı. Ortalık bir anda karıştı. Belki önümde 15-20 tane belki arkamda 15-20 tane araç vardı. Herkesin lastikleri yarılmış bir durumdaydı. Hatta bir kaç kişiye sordum hepsinin lastikleri yarılmıştı. Elime bir tane fener aldım yaklaşık 200 metre kadar geriye gittim yolda ama bir şey göremedim. Ondan sonra polis arkadaşlar geldi onlara olayı anlattım onlarda gidip baktılar. Onlarda sanırım bir çözüme ulaşamadılar" ifadelerini kullandı.

 

"HERHANGİ BİR PARÇAYA RASTLAMADIK"

Patlayan lastikler olduğu ihbarını almasının ardından bölgeye giden lastikçi Sait Usta, "Yola ne düştüyse artık bilemiyoruz. Yol yardım aracımız olduğu için bölgeye gittik. Bir kaç aracı biz kurtardık. Bir kaç aracı dükkana gönderdik. Ama orada herhangi bir parçaya rastlamadık. Karayolları da oradaydı zaten. Biz görevimiz olarak vatandaşlara destek olmak için yolda kalan araçları kurtardık. Şimdi bir başka arkadaşımıza çıkma lastik takıp yine yoluna devam edecek buradan" ifadelerini kullandı.