Güncel
Giriş Tarihi : 13-08-2021 16:54   Güncelleme : 14-08-2021 12:29

AŞEVİ SEVİNDİRMEYE DEVAM EDİYOR

ÖDÜL TÖRENİNE YOĞUN KATILIM Kızılay-Hendek Belediyesi ve Erkan Albayrakoğlu’nun birlikte organize ederek ilçe halkına yardımlarda bulunan Aşevi’ne, kurulduğundan bu güne kadar geçen yaklaşık 4 aylık zaman diliminde ayni ve nakdi yardımlarda bulunan Hendekli iş adamlarına, esnaflara , sivil toplum örgütü başkanlarına , ilçemizdeki siyasi parti ilçe başkanlarımıza ve ilçemizde bulunan Hendek 2. OSB müdürlüğündeki sanayicilere ve ilçe halkından dsteklerde bulunan vatandaşlara yönelik plaket töreni Aşevi önünde Cuma namazı sonrasında gerçekleşti.

AŞEVİ SEVİNDİRMEYE DEVAM EDİYOR

DESTEK VERENLERE NE KADAR TEŞEKKÜR ETSEK AZDIR

Düzenlenen törende yaklaşık 135 kişi,kurum ve kuruluş temsilcilerine plaket verierek teşekkür edildi. Törende konuşma yapan Sakarya Hendek Kızılay şube başkanı Sami Bağdatlı; “ bugün ilkini düzenlediğimiz plaket törenimize hoş geldiniz safalar getirdiniz” diyerek başlayan Bağdatlı; “ aşevimizin bu günlere gelmesinde  bizlere her türlü desteği sağlayan ilçemiz kaymakamı sayın Halil İbrahim Acır’a, sayın Belediye Başkanımız Tutgut Babaoğlu’na, oda başkanlarımıza, sanayicilerimize, hayırsever halkımıza  huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. “ dedi

HİÇ BİR SİYASİ MENFAATİMİZ YOK

Bağdatlı; “ yapmış olduğumuz bu sosyal organizasyonda hiçbir siyasi hedefimiz ve menfaatimiz  yok. Bugün düzenlediğimiz bu organizasyonda plaketle gönüllerini aldığımız iş adamlarımız, oda başkanlarımız, hayırsever halkımız bizlerin yanında durdular. Kendilerine ne kadar teşekkür  etsem azdır” diye konuştu.

AYLIK GİDERİMİZ 35-40 BİN LİRA CİVARINDADIR

Bağdatlı, aşevinin aylık bazda hizmet tablosunuda rakamlarla açıklayarak; “  Aşevimizin aylık gideri 35 ila 40 bin lira civarında. Günde 500 kişiye hizmet ediyoruz. Aşevimizin hizmet noksanlığı yaşamaması adına bu giderleri temin etmek zorundayız. Aşevimize yapılan yardımlar ayni olduğunda mutfak malzemesi, bakliyat, yağ vs. oluyor. Nakdi olduğunda Kızılayımızın  Ziraat Bankasında resmi hesabımız mevcut yardımlar oraya yapılıyor.”dedi.

BÜNYEMİZDE  LOKANTAYI DA EN KISA ZAMANDA  HAYATA GEÇİRECEĞİZ

Bağdatlı, her gün 500 vatandaşımızın evine giderek sıcak aş verdiklerini belirterek, “ hedefimiz aşevimizin bünyesinde de ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılamaktan yanadır ancak bilindiği üzere Pandemi dolayısı ile bir süre buna ara verdik. İnşallah bu pandemi illetinden kurtulduğumuzda bu düşüncemizi de hizmete sokacağız. “ diye konuştu.

4 AYLIK FAALİYET RAPORUNU AÇIKLADI

Şeffaflık ilkesini kendisine düstur edinen Bağdatlı, aşevinin 4 aylık raporu konusunda da katılımcıları ve kamuoyunu bilgilendirdiği konuşmasında; “  1500 kişiye gıda kolisi, 1100 kişiye kıyma konserve, 1100 kişiye kuşbaşı konserve, 200 aileye nakdi yardım, sıcak yemek olarak da 4 ay içerisinde 50.000 kişinin evlerine girdik. Giyim olarak 400 aileye giyim yardımında bulunduk. Aşevimiz 250 kurum, kuruluşlardannakdi yardım aldık. Kan bağışı olarak da Nisan, Mayıs, Haziran ve Temmuz ayında toplamda 1500 ünite kan bağışı aldık. “ diyen Bağdatlı, kendilerine  NE GÜZELSİN HENDEK sloganını yakıştırdığını, aşevimizin  bu yaptığı bu hizmetler bizleri haklı çıkardı. Ne güzelsin Hendek” diyerek sözlerini sonlandırdı.

HENDEK ROL MODEL OLMUŞTUR

Mikrofona davet edilen Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’da pklaket töreninde yaptığı konuşmasında; “  ülke olarak en çok ihtiyacımız olan  birlikte olabilmek, birlikte olduğumuzda kutuplaşmadan, ayrıştırmadan, ayrıştırılmadan yaptığımız her işde ülke olarak da Hendek olarak da başarılı olduğumuz  kesin. Bu kurum bir anlamda Hendek adına rol model olmuştur. Marifet iltifata tabidir sözü bu ödül töreni için söylenebilecek sözlerden birisi. Bizim inancımıza göre sağ elin verdiğini sol el görmemeli ancak, ama özel olması, insanları teşvik etmesi açısından da neler yapılabildiğini, nelerin yapılabileceğini göstermek adına da bence artık biraz teşhir edilmesi gerekir. Başarınında , iyiliklerinde , hayırlarında bana göre söylenmesi gerekir. Bu açıdan bu ödül töreni yerinde olmuştur” dedi.

BU GÜZEL ESERİN OLUŞUMUNA KATKI SAĞLAYAN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Mikrofona gelen ilçe kaymakamı Acır’da yaptığı konuşmasında Kızılay kurumunun çalışmalarından büyük memnuniyet duyduğunun altını çizerek; “   Kızılay’ımızın bu şekilde gayretli bir şekilde çalışması beni, Hendekin fahri hemşehrisi olarak çok memnun etti. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bu güzel eserin, bu güzel hizmetlerin  oluşmasında  emeği geçen herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum.  Bu gibi hizmetlerin artarak devam etmesini temenni ediyor  hepinize sevgiler saygılar sunuyorum” dedi.

Konuşmaların sonlanması ile katılımcılara plaketlerinin verilmesi ile tören sona erdi.