Asayiş
Giriş Tarihi : 10-08-2021 20:07   Güncelleme : 11-08-2021 20:02

BAYKAL; “DEVLET YANINIZDA”

YALNIZ DEĞİLSİNİZ Roman vatandaşlarımızın yaşadığı ilçemiz Turanlar mahallesinde dün meydana gelen Covid-19 vakaları nedeni ile sağlık kurulu kararı ile karantina altına alındı. Ak Parti İlçe Başkanı Baykal, roman vatandaşların yaşadıklarını ve doğal ihtiyaçlarını yerinde görmek ve tespit etmek için Turanlar mahallesinde vatandaşlarla görüştü.

BAYKAL; “DEVLET YANINIZDA”

YANINIZDAYIZ, TEREDDÜTÜNÜZ OLMASIN

Karantina altına alınan Roman vatandaşların yaşadıklarını yerinde görmek, ihtiyaç ve taleplerini dinlemek amacı ile beraberinde eski il genel Meclisi üyesi Mahmut Nedim Alkan ile birlikte mahalleye giden Hendek AK Parti İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal, mahalle sakinlerini yardım elini uzattı ve onlara; “ devletimiz tüm gücüyle yanınızda tereddüt etmeyin” dedi.

MAHALLENİN GİRİŞ ÇIKIŞLARI POLİS KONTROLÜNDE

Mahalleye intikal eden ilçe başkanı Baykal, sağlık kurulu kararı istikametinde alınan karantina nedeni ile sağlık ekiplerince doğabilecek salgın nedeni ile girilmemesi yönünde uyarıldı. Bunun üzerine Çevik Kuvvet ve Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis tarafından kurulan barikat önünde mahalle sakinleri ve mahalle muhtarı ile görüştü.

ÜLKEMİZDE DE İLÇEMİZDE DE İKİNCİ SINIF VATANDAŞ YOKTUR,HEPİMİZ KARDEŞİZ

Baykal, “ Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan her bireyin insanca yaşama hakkı vardır. Ülkemizde hiçbir vatandaşımıza ikinci sınıf vatandaş muamelesi yapılmaz. İlçemizde ikamet eden Roman vatandaşlarımızda bizlerle aynı haklara sahip Türk vatandaşlarıdırlar. Kaldıki bizler ilçemizin sosyal yaşantısının  her  alanında Roman vatandaşlarımızla kardeşcesine yaşamaktayız. “ dedi.

SAĞLIK EKİPLERİMİZİN VE DEVLET YETKİLİLERİNİN UYARILARINA  UYALIM

Baykal; “ Sizleri muzdarip olduğunuz Covid-19 pandemisi karşısında devletimiz üstüne düşeni yapacaktır. Sizler de bizler gibi sağlık kurulu ve devlet makamlarının  uyarılarına uymalı, tedbirler istikametinde yaşamınızı idame ettirmelisiniz. Filyasyon ekiplerimiz mahallenize gelerek gerekli kontrolleri yapacaklar, ihtiyaç duyduğunuz yardımlar temin edilecektir, bundan kimsenin şüphesi olmasın. “ diyerek konuyu yakından takip ettiğini ifade etti.  

MUHTARDAN BİLGİ ALDI

İlçe başkanı Baykal, mahalle muhtarı Aydın Demirci’den mahallede yaşayan vatandaşların sayıları, covid-19’a yakalanan vatandaşların sayıları, mahalle halkının acil ihtiyaçlarının neler olduğu yönünde bilgi aldı. Muhtar Aydın, mahallelerinde görülen ve karantinaya alınmaya sebep olan Covid-19’un mahalle sakinlerinden denize giden vatandaşların mahalleye dönmesi ile baş gösterdiğine dikkat çekti ve; “ muhtemelen bu hastalık denize giden vatandaşlarımızdan yayıldığını tahmin ediyoruz. Ancak en doğru karar sağlık ekiplerimizin yapacakları kontrollerin sonucunda ortaya çıkacaktır” diye konuştu.