Spor
Giriş Tarihi : 01-08-2021 15:46   Güncelleme : 02-08-2021 10:55

BABAOĞLU'NDAN GÜREŞÇİLERİMİZE BÜYÜK DESTEK!

KAMUOYU MERAK İÇİNDE! Hendek Belediyesi’nde AK Parti yönetiminin iş başına gelmesi ile başlatılan ve o günden bu güne gelenekselleştirilerek günümüze kadar gelen SELMAN DEDEYİ ANMA, SÜNNET ŞENLİĞİ VE YAĞLI GÜREŞ ETKİNLİKLERİ geçen yıl tüm dünyada başgösteren Pandemi dolayısı ile sağlık gerekçeleri nedeni ile yapılamazken bu yıl hangi gerekçe ile yapılmadığı hala bilinmezliğini devam ettiriyor.

BABAOĞLU'NDAN GÜREŞÇİLERİMİZE BÜYÜK DESTEK!

BABAOĞLU’NUN TAVRI ELEŞTİRİ KONUSU

Kendisine Bizim Turgut lakabını yakıştıran ilçe halkının bu yaklaşımına, belediye başkanı kayda değer bulmamış olmalı ki geleneksel yağlı güreşlerin yapılıp yapılmayacağı konusunda kamuoyunu bilgilendirmeyen belediye başkanının bu tavrı güreşseverler tarafından eleştiri konusu oldu, olmaya da devam ediyor.

16 PEHLİVAN KOL BAĞLADI

Geleneksel Selman dede yağlı güreşlerinin bu yıl yapılıp yapılmayacağı konusunda kamuoyuna bilgilendirme yapmaktan aciz olan Hendek Belediye başkanı,  ata sporumuz yağlı güreşlere destek adı altında, Balıkesir Kurtdere Geleneksel Yağlı Güreşleri öncesinde  mesire alanında bulunan güreş sahasında yağlı güreşlerde söz sahibi 16 pehlivana antreman desteği verdi.

KAHVECİ, ÇIRAKLARININ TER İDMANINI İZLEDİ

Bugün çayıra çıkan değişik boylarda güreşen 16 pehlivan kol bağladılar ve yaklaşık 2 saat ter idmanı yaptılar. Yağlı pehlivanları güreşçilerin birinci derece yakınları ile birlikte arkadaşları tribünlerde yerlerini aldılar. İlçemizin yetiştirdiği Kırkpınar Başpehlivanlarından Hafız Abdurrahman Kahveci’de ter idmanını seyredenlar arasında yerini adı ve yetiştirdiği çıraklarının idmanını izledi.

CAZGIR METHİYELER DÜZDÜ

Cazgır elinde mikrofonu ile bi,rlikte seyirciler arasında yer alan güreşe hizmeti geçmiş olanların isimlerini tek tek sayarak düzdüğü methiyeler güreşseverler tarafından alkışlarla destek buldu.