Güncel
Giriş Tarihi : 26-07-2021 11:44   Güncelleme : 27-07-2021 11:51

SEBEP ÇEŞME SUYU MU?

Hendek Devlet Hastanesi acil servisi küçük yaşta çocuklarla dolu. Ebeveynler endişeli.

SEBEP ÇEŞME SUYU MU?

YÜKSEK ATEŞ, İSHAL VE KARIN AĞRISI

Pandemi salgınının  her gün  yeni bir varantı ortaya çıkarken birde başımıza özellikle küçük yaş çocuklarda yüksek ateş, ishal vakalarının yoğun şekilde görülüyor olması ilçede endişe ve korku yarattı.

DOKTORLAR ÇEŞME SUYUNU İŞARET EDİYOR

Veliler, hastane doktorlarının çeşme ve musluk sularına dikkat çektiğini iddia ederek; “ çocuklarımıza bakan her bir doktor çocuklarımızda görülen yüksek ateş ve ishal vakalarının içme suyundan kaynaklandığına işaret ettiklerini, kendilerininde doktorlara; “ ama hocam biz evimizde çocuklarımıza hazır su” içiriyoruz demeleri karşısında doktorların bu kez; “ çocuklarınız elini yüzünü çeşmeden yıkamıyorlar mı?” sorusunu yönelttiklerini iddia ettiler.

İLÇE SAĞLIK: SULAR TEMİZ

 İlçe sağlık yetkilileri ile konuyu görüştüğümüzde içme sularından kaynaklanan bir sorun olmadığını, klorlamanın muntazaman yapıldığını belirterek;  yaz ayları münasebeti ile yıkanmadan yenen meyve ve denize girmelerden kaynaklı mikrobik durum olduğunu ifade ediyorlar.

SASKİ: BİZE İNTİKAL EDEN ŞİKAYET YOK

Hendek Saski müdürlüğünü arayarak durum hakkında bilgi aldığımızda yetkili kişiler;  bize intikal eden bir şikayet söz konusu değil, içme sularımızda hiçbir anormallik yok. Yaz aylarından oluşan etkiden bu tür vakaların ortaya çıkabileceğine işaret ettiler.