Güncel
Giriş Tarihi : 25-07-2021 13:57   Güncelleme : 27-07-2021 11:51

MAHALLE HALKI İSYANDA

HAYVAN PAZARINI KİM TEMİZLEYECEK? BURANIN SORUMLUSU KİM? Bir süre önce Pandemi salgını nedeni ile kapatılmasının ardından belediye yetkililerince yasakların serbestleştirilmesinin ardından hayvan pazarının Pazartesi günleri kurulacağı kamuoyuna açıklanmıştı.

MAHALLE HALKI İSYANDA

HAYVAN PAZARINI B.. GÖTÜRÜYOR

Bir hafta önce Kurban Bayramını idrak ettik. İlçemizdeki hayvan pazarına civar il ve ilçelerden  kurbanlık hayvanlar getirilmiş, satışları gerçekleşmişti.  Bazı hayvan cambazları ; “ burası hayvan pazarı, dolayısı ile buraya sağlıklı hayvanların getirildiği gibi  hastalıklı hayvanlarında  getirildiği bir gerçek. Kurban bayramı biteli bir hafta oldu. Ne gelen var ne giden ne de ilgilenen…

PAZARTESİ HAYVAN PAZARI BURADA BU ORTAMDA KURULACAK

Cambazlar, “ Yarın Pazartesi ve hayvan pazarı kurulacak. Mahallenin orta yerinde olan hayvan pazarının temizliği, dezenfekte edilmesi zaruret arz etmektedir. Mahalle sakinleri temizlenmemiş, dezenfektesi yapılmamış hayvan pazarı yüzünden bir haftadır  b.. kokusu çekiyor, bu insanlara bunu reva görenleri kınıyoruz” diyerek hayvan pazarının aciliyetle temizlenmesini ve dezenfekte edilmesi yönünde Hendek Belediye yetkililerine çağrıda bulundular.

NOT: Haberin videosunu Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresinden izleyebilirsiniz.

 

HAYVAN PAZARI PAZARTESİ GÜNLERİ KURULACAK

2 NİSAN 2021

Yeni pandemi kuralları nedeni ile ilçemizde Cumartesi günleri kurulan Hayvan Pazarı bundan böyle ilki 5 Nisan olmak üzere Pazartesi günleri kurulacak.

HAYVAN PAZARINDAKİ WC KRİZİ ÇÖZÜM BEKLİYOR

Diğer yandan mezbahanenin hemen bitişiğinde olan hayvan pazarında da belediyemiz tarafından bakım ve onarımı yapılarak hizmete açılan ruhsatsız hayvan pazarına gelen yüzlerce hayvan tüccarı cambazların belediye yetkililerine seslenerek; “ hayvan pazarının olmazsa olmazı olan WC’lerin aciliyetle yapılması büyük önem arzediyor” sitemleri aradan geçen zamana rağmen halen WC konusunda bir işlem yapılmadı.

https://www.bizimhendek.com/haber/14703/hayvan-pazari-pazartesi-gunleri-kurulacak.html