Güncel
Giriş Tarihi : 25-07-2021 12:56   Güncelleme : 27-07-2021 11:52

ELLER DEMİREL’İN ZAFERİNE KALKTI

DEMİREL BEKLENİLDİĞİ GİBİ AÇIK ARA KAZANDI Pandemi salgını nedeni ile ertelenen ve sonucu merakla beklenen Hendek Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi seçimi genel kurul kararı ile açık oylama ile yapıldı. Mevcut başkan Mehmet Demirel, rakibi Mehmet Kara karşısında yapılan açık oylamayı açık ara kazanarak güven tazeledi.

ELLER DEMİREL’İN ZAFERİNE KALKTI

DİVAN BAŞKANI ALİ YILMAZ

Hendek Ticaret Merkezinde gerçekleşen kongrede Bölge Birliği Başkanı Aki Yılmaz divan başkanlığını yaparken, divan katipliklerini de Hendek Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cemil Varlıca ve Kamyoncular Kooperatifi Başkanı Hasan Ayar yaptı.

SEÇİM SANDIKLA DEĞİL  EL KALDIRILARAK YAPILDI

Divan teşekkülünün tamamlanması sonrasında saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam eden kongre   gündem maddesi ile toplandı. Gündemin en önemli maddesi olan; “ Seçimlerin sandık usulü ya da el kaldırma  yapılması” maddesi  genel kurulun onayına sunuldu. Yapılan oylamada genel kurul üyelerinin büyük çoğunluğu  seçimlerin el kaldırma ile yapılması yönünde el kaldırdı. Kaldırılan el sayısına baktığımızda sayısal olarak bir tespitte bulunamayacak olsak da Mehmet demirel’in açık ara kazandığı bir kongre oldu.

ZAFERİ YILMAZ İLAN ETTİ

Kongrenin Demirel’in zaferi ile bittiğinin divan başkanı Ali Yılmaz tarafından açıklanması ile taraftarlar Demirel’i tebrik yarışına girerek sevgi yumağı oluşturdular. Kongrede güven tazeleyen başkan Mehmet Demirel’i ve ekibine yeni çalışma döneminde başarılar dileriz.

DEMİREL TEŞEKKÜR KONUŞMASI YAPTI

Mevcut başkan Mehmet Demirel, seçimi kazandığının ilan edilmesinin ardından genel kurul üyelerine yaptığı teşekkür konuşmasında; “  sevgili genel kurul dün neysek bugün bugün. Bugün de aynıyız. Biz tek bir milliyetçilik biliyorum işte arkamdaki Türk Bayrağının dalgalandığı topraklarda başka milliyetçilik bilmem. Ben Mehmet Demirel olarak sizlerle var oldum. Siz bana bu yetkiyi verdiğiniz müddetçe her türlü göreve de devam edecem. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Ailenizi, eşinizle, çoluk çocuğunuzla , işinizle sizlerin hepinizi Allah’a emanet ediyorum.” Diye konuştu. 

ADAYLARIN LİSTELERİ

YÖNETİM KURULU ASİL

MEHMET DEMİREL

MUSTAFA TURNACI

KENAN COŞKUN

MEHMET DERE

İBRAHİM ÖZBEK

YÖNETİM KURULU YEDEK

 

FERİDUN SEZGİN

ADİL YILMAZ

ÖZKAN SALİ

SERKAN İPEKÇİ

RASİM BİRİNCİ

DENETİM KURULU ASİL

ERSİN ŞAHİN

HURİ HACIOĞLU

DENETİM KURULU YEDEK

TAHSİN KULABER

HALUK DEMİREL