Güncel
Giriş Tarihi : 24-07-2021 22:57   Güncelleme : 24-07-2021 22:57

İNCİ BAŞKAN GENEL KURUL ÜYELERİNİ BİLGİLENDİRDİ

HER ŞEY HENDEK İÇİN Yarın yapılacak olan olağan Hendek Esnaf ve Sanatkarlar ve Kredi Kooperatifi seçimleri öncesinde Akova mahallesi İnci tesislerinde genel kurul üyelerine yemek ikramında bulunarak kooperatif seçimlerine adaylığını açıklayan Mehmet Kara adına destek istedi.

İNCİ BAŞKAN GENEL KURUL ÜYELERİNİ BİLGİLENDİRDİ

YENİ YÜZLERİN GELMESİ  KURUMA İVME KAZANDIRIR

Kendisinin Hendek’de 4 dönem üstü üstüne Hendek halkının takdirleri ile Belediye Başkanlığı yapma imkanına sahip olduğunu  belirtip; “ bana  Hendeki Hendek yapmama vesile olduğunuz için sizlere ve Hendek halkımıza teşekkür ediyorum.” Dedi.  İnci,  çalışan, hizmet eden her yöneticinin dinlenmeye ihtiyacı olduğunun altını önemle çizerek devam ettirdiği konuşmasında;  “  genel başkanımız partiyi kurarken bir kesimin, bir görüşün partisi uzantısı olmayacaklarını açıkça ifade ederek benden ilçede kuracağımız teşkilat üyelerinin tek bir siyasi görüşe dayalı değil her siyasi görüşe mensup vatandaşları ayırt etmeksizin oluşturmamı emretti. Bunun üzerine bende Hendek AK Parti teşkilatını kurarken siyasi görüşü CHP’ye yakın olan Mehmet Demirel’e bizimle partinin kurucu üyeleri arasında yer alamak istermisin? Teklifini yaptığımda kabul etti ve o günden bugüne birlikte uzun yol yürüdük.” Dedi.

Kendilerinin ülkede iktidar olduğunu vurgulayan İnci; “               şimdi arkadaşlar biz iktidarız bende iktidarın bir mensubuyum. Kooperatife bugün çıkan para Mehmet Demirel tarafından değil bu AK Partinin kurucusu, genel başkan, Cumhurbaşkanımız tarafından veriliyor.  Efendim diyorlar ki icra göndermedim. Bu ertelemelerin hepsi Cumhurbaşkanımız tarafından yapıldı. Bunu farklı olarak değerlendirdiler bu yanlıştır. Bir ara Mehmet Demirel kalktı dedi ki , parayı ben dağıtıyorum! Banka orada alabiliyorsan git al dedi. Bende bunun üzerine plasman gelmesini kısa süreli durdurdum. İstedimki iktidarın, gücün kimde olduğunu anlasın diye yaptım. 6-7 gün kapattırdım sonra dedimki  esnafımın krediye ihtiyacı var, açtırdım. İnsanlar bazen yanılır, gücün kendisinde olduğunu sanır. Güç kimin? O idarenin başında bulunan adamın… Recep Tayyip Erdoğan’ın. Hülasa esnafa, çiftçiye bu parayı veren  Cumhurbaşkanımızdır.

Değerli arkadaşlar Mehmet Demirel kardeşimizi tamı tamına 21 yıl sivil toplum örgütlerinde tuttum. Geçen seçimlerinde hastaydı, çıkan adaylara çıkmayın, hastadır, morale ihtiyacı var, devam etsin dedik. Yani ölünce mi bırakacak? O nedenle insanlar görevlerini bazen bırakmasını da, dinlenmesini de  bilmesini lazım.

Mehmet arkadaşımız iyisiyle, güzeliyle bu zamana kadar yaptığı görevi güzel bir şekilde bırakması lazım. Demesi lazım ki başka bir arkadaşımız gelsin yapsın. Eğer gerçekten bu işte eziyet, zahmet varsa, bu kadar eziyeti Mehmet Demirel çekmesin. Birazda bu eziyeti başkaları çeksin. Eğer nimet varsa birazda başkası nimetlensin, eğer külfet varsa birazda başkası külfet çeksin düşüncesinde olmamız lazım. Hendek için değişmesinin gerekli olduğunu ifade ediyorum.

Buradan kimseyi kötülemiyorum, şu şöyledir bu böyledir  gibi sözleri asla konuşmam, bu bana yakışan bir olay değil. Bana inanın değişmesi gerekir. “ diye konuştu.