Güncel
Giriş Tarihi : 24-07-2021 10:20   Güncelleme : 24-07-2021 16:04

Algı terörü!

Her yıl 24 Temmuz Basın Bayramı olarak kutlanır. Tebrikler yayınlanır…Ancak, 24 Temmuz’u yaldızlı güzel cümlelerle kutlamak, var olan gerçeği değiştirmiyor…

Algı terörü!

GİRDİLER YÜKSEK

Ulusal basının mutfağı olarak adlandırabileceğimiz yerel basın, ağır şartlar istikametinde resmi ilanlardan uzaklaştırılmakta, yerel basının kendi yağıyla kavrulması istenmekte. Günümüzde kur ve faizlerin yüksekliği, hammadde girişinin dövizle olduğu ülkemizde öz varlıkları olan gazeteler ayakta kalabilmekte iken yerel basını düşünen yok.  Bu durumda  yetkililer adeta kapatılsın modundalar.

ADETA YEREL BASININ SESİNİN KESİLMESİ İSTENİYOR

Bir diğer yandanda hükümete yakın gazetelere reklam furyası devam etmekte, yandaşlar maddi ve manevi olarak desteklenmekte, diğer basın ise ekonomik şartlar istikametinde can çekişmeye devam ediyor. Tüm bunlar yetmezmiş gibi halka doğruları aktarmakla yükümlü olan bazı yandaş basın mensupları ve yandaş gazete ve internet siteleri efendilerine yaranabilmek için büyük yarış içerisindeler.

HENDEK’DE ALGI TERÖRÜ ALMIŞ BAŞINI YÜRÜYOR

Uzaklara gitmeye gerek yok bizler Hendek ilçemizde yaşıyoruz o nedenle objektiflerimizde Hendek var. Bizi Hendek halkının yaşam koşullarının daha yaşanabilir olması ilgilendiriyor. Ancak ne hazindir ki yandaş basın inatla ALGI TERÖRÜ! Oluşturmuş ve bu yanlışından vazgeçmeyen yapısı ile her gün yeni bir gaf’a imza atmaktan çekinmiyorlar. Halktan gibi görünüp yerel iktidarın istedikleri doğrultuda haberler yapmakta, yapılmayanı yapılmış, yapılmayanı da yapılmış gibi göstermekte üstlerine yok.  

MUHALEFETDE YEREL İKTİDARIN DÜMEN SUYUNDA

Bu duruma en çok tepki vermesi gereken muhalefet temsilcilerinin de yerel basını kullanma çabalarını eklediğimizde ALGI TERÖRÜ’ne muhalefet partilerinin de destek verir görüntüsü muhalefetinde samimi olmadığının en güzel işareti. Muhalefet,  tribüne oynamayı marifet sanmakta, bu yaşam biçimini kendilerine uyarlamakta bir beis görmüyorlar. Zannetmesinler ki bu devran hep böyle dönecek… İşte böylesi günleri yaşadığımız bu günde 24 Temmuz ‘u Basın Bayramı olarak kutlamak kendimizi aldatmadan öteye gitmiyor. Unutmasınlar ki yarın seçim atmosferine girildiğinde seçmen bunun hesabını sormayacak???