Güncel
Giriş Tarihi : 23-07-2021 16:38   Güncelleme : 24-07-2021 16:03

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ERBAŞ, RASİMPAŞA KÜLLİYESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Türkiye Cumhuriyeti Diyanet işleri Başkanı Ali Erbaş, ülkemizin mümtaz camileri arasında yer alan Rasimpaşa Külliyesi’ni ziyaret etti, şükür namazı kıldı.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ERBAŞ, RASİMPAŞA KÜLLİYESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

ERBAŞ’I İNCİ KARŞILADI

Cuma namazının ardından ilçemize gelen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ı 25. Dönem Sakarya AK Parti Milletvekili Ali İnci, AK Parti Hendek ilçe Başkanı Hasan Serdar Baykal, ilçemiz müftüsü Murteza Gür ile birlikte  Rasimpaşa camisinde dini eğitim veren hocalarımız ve talebeleri karşıladı.

ERBAŞ, ŞÜKÜR NAMAZI KILDI

Milletvekilliğinin yanı sıra Rasimpaşa Camisi dernek başkanlığını da yürüten milletvekili Ali İnci, Erbaş hocaya caminin her bökümünü gezdirerek yapılan çalışmalar ve etkinliklerle ilgili bilgiler aktardı. Okçuluk bölümünü de gezen Erbaş hoca burada hedefe ok attı. Külliyenin bir diğer bölümünde bulunan yerde ise mmilletvekli Ali İnci ile karşılıklı masa tenisi oynadı.  Rasimpaşa külliyesini incelemesinin ardından cami içini de gezen Erbaş, burada şükür namazı kıldı ve Kur’anı Kerim okudu.

EMEĞİ GEÇENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı olan Rasimpaşa Külliyesinin dini, kültürel ve spor amaçlı inşa edilmesinden memnuniyetini dile getirerek ; “ çok amaçlı inşa edilen Rasimpaşa camimize yardımlarını esirgemeyen yüce milletimize ve milletimizden aldığı destekle camimizi inşa eden, yapımında emeği olan herkese şükranlarımı sunuyorum” diyerek Milletvekili Ali İnci’ye teşekkür etti. Hocalarımızın ilahi okumalarının ardından külliyeden ayrılan Erbaş hocaya ve beraberindeki heyete Ali İnci tarafından Uludere Alabalık tesilerinde öğlen yemeği ikram edilmesi ile ilçemizden uğurlandı.