Spor
Giriş Tarihi : 12-07-2021 10:52   Güncelleme : 12-07-2021 10:52

TARİH YAZDIK!

Hendekspor kulüp başkanı Adil Karabulut, Hendekspor’u 3.cü lige çıkartmasıyla adını altın harflerle tarihe yazdırdı.

TARİH YAZDIK!

Hendek'te büyük coşku

Yalova'da oynanan final maçında Çilimlispor'u 4-1 yenerek üçüncü lige yükselme hakkı elde eden Hendeksporlu futbolcular Hendek'te büyük coşkuyla karşılandı. Binlerce Hendekli gece sokaklarda üçüncü lig coşkusu yaşadı

 

PAROLA 4-1 ŞAMPİYON HENDEK

 Bölgesel Amatör Ligi (BAL) namağlup bitiren Hendekspor, Yalova Atatürk Stadında oynanan Play Off finalinde Çilimli Belediyespor’u 4-1 mağlup ederek Şampiyon oldu ve 3’üncü Lige yükseldi. Maçın son düdüğünün çalmasının ardından tarihi zaferle birlikte sadece  Hendek değil Sakarya sevince boğuldu. Maçı tribünden takip eden Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ile Hendekspor Başkanı Adil Karabulut ve yöneticiler sahada zafer turu attılar. Burada yapılan kutlamaların ardından Hendekspor kafilesi, Hendek’te taraftarıyla buluştu.

BÜYÜK SEVİNÇ, BÜYÜK GURUR

Hendek’te binlerce taraftar sokağa dökülürken, şehir meydanı şampiyonluk şarkılarıyla inledi. Hendek Belediyesi tarafından Belediye otoparkında yapılan kutlama organizasyonu için alanı dolduran Hendekliler, Yalova’dan dönen şampiyonu şarkılarla karşıladı. Hendekspor takım otobüsü şehre girdiği andan itibaren futbolcular büyük sevgi ve coşku seline tutuldu. Başkan Babaoğlu, yöneticiler ve futbolcular alana giriş yaptığında ise yer gök Hendekspor diye inledi.

KUTLAMA YAPILDI

Işık gösterileri, meşaleler, sloganlar ve şarkılar eşliğinde Başkan Babaoğlu, Kulüp Başkanı Adil Karabulut, Antrenör Talip Toprak, yöneticiler, futbolcular ve kulüp çalışanları tek tek sahneye davet edildi. Başkan Babaoğlu, Kulüp Başkanı Adil Karabulut, yöneticiler, futbolcular Hendeklilerle hep birlikte zafer şarkılarını seslendirdi, ‘Şampiyon Hendek’ sloganları attı.

KONUŞMALAR

Kutlamalar kapsamında oyuncular adına ilk konuşmayı Kaptan Hakan Soylu yaptı. Soylu, “ Hendek’e bu gururu yaşattığımız için mutluyuz. 3’üncü Lig hayırlı olsun, kutlu olsun Hendek” dedi.  Ardından konuşan Antrenör Talip Toprak, “Şampiyon olmak çok güzel, ama kendi doğduğum topraklarda şampiyon olmak başka güzel. Emeği geçen herkese, en önemlisi koca yürekli oyuncu grubuna çok teşekkür ediyorum. Herkese armağan olsun” dedi.

ÖZLEM BİTTİ

Hendekspor Başkanı Adil Karabulut ise, “Özlem Yalova’da sona erdi. Allaha şükürler olsun. Sayın Belediye Başkanımıza, tüm takıma, ekibimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Sahada ligin tozunu atan bir takım vardı ama bir de yönetim kurulumuz var. Her birine tek tek teşekkür ediyorum. Hendek’e Sakarya’ya hayırlı olsun” diye konuştu.

BU BAŞARI SAKARYA’NINDIR

Son olarak konuşan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’da, “Uzunca bir maratondan sonra BAL şampiyonu olan Hendeksporumuzu, Başkanımızı ve yönetimini tebrik ediyorum. Antrenörümüz Talip Toprak kardeşimi, masöründen yardımcı hocasına, mücadeleyi hiçbir zaman bırakmayan, bize umut veren her biri yetenekli futbolcularımıza ve onların kıymetli ailelerine Hendek halkı adına sevgiye, saygıyla şükranlarımı sunuyorum. Bu başarı kimse tarafından küçümsenemeyecek, takdir edilecek bir başarıdır. Siz değerli hemşehrilerimiz Hendek için yaptığımız hiçbir mücadele bizleri yalnız bırakmadınız. Acımızda sevincimizde bir oldunuz. Bu başarı hendek halkının başarıdır. Hendek Sakarya ile bir bütündür. Hendek adına yaptığımız her şey Sakarya için değerdir. Hendekte ne yapıyorsak Sakarya’nın başarısı için yapıyoruz” dedi