Asayiş
Giriş Tarihi : 09-07-2021 06:50   Güncelleme : 09-07-2021 10:58

JANDARMADAN 24 SAAT ASAYİŞ KONTROLÜ

Pandemi yasaklarının kalkması sonrasında bir çok kısıtlamaların kaldırıldığı ilçemizde Jandarmanın rutin yol asayiş işlemleri aralıksız devam ediyor.

JANDARMADAN 24 SAAT ASAYİŞ KONTROLÜ

D-100 ve TEM OTOYOLU ÇOK ÖNEMLİ GEÇİŞ GÜZERGAHI

Jeopolitik olarak çok önemli geçiş güzergahı olan Hendek ilçesi Jandarma Garnizon Komutanlığına bağlı ekipler  yol asayiş kontrollerine aralıksız devam ediyorlar. Bir yanında TEM otoyolu, bir yanında D-100 uluslararası karayolu gibi çok önemli konumda bulunan geçiş güzergahları jandarma timlerince sürekli kontrol altında tutuluyor.

SIKI ARAMA VE TARAMA DİKKAT ÇEKTİ

Dün D-100 karayolundaki asayiş kontrolünde  jandarma ekipleri  Suriye’de bir yıl görev yapmasının ardından eski görev bölgesine geri dönen Jandarma Yüz. Süleyman Sercan candan gözetiminde yaptıkları asayiş uygulamasında karayolunu kullanan araçları durdurdular , kimlik, GBT taramasının yanı sıra araçta bulunan her bir kişiye hem üst araması yaptılar hem de araç içi araması yaptılar.

VATANDAŞIN CAN VE MAL EMNİYETİ GÜVEN ALTINDA

Yaklaşık 4 saat süren yol uygulamasında olağan dışı bir olay yaşanmaması güvenlik güçlerini sevindirdi. Jandarma yetkilileri bu tür kontrol uygulamalarının  ilçenin değişik bölümlerinde değişik saat dilimlerinde aralıksız devam edeceğini, vatandaşların can ve mal emniyetlerinin güven altında olduğunu ifade ettiler.  

NOT: Yol kontrol uygulamasının videosunu Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresinden izleyebilirsiniz.