Güncel
Giriş Tarihi : 06-07-2021 19:50   Güncelleme : 08-07-2021 09:54

BÜYÜK ORTAK MECLİS ÜYELERİ NE YANIT VERECEK?

Bilindiği üzere ilçemiz Köprübaşı mahallesinde Hendek Belediyesi tarafından 112 acil istasyon binası inşa edilerek 10 yıllığına il sağlık müdürlüğüne devrinin yapılacağı açıklanmıştı.

BÜYÜK ORTAK MECLİS ÜYELERİ NE YANIT VERECEK?

Bahse konu olan yer geçen mecliste  adres olarak Dereboğazı mahallesi! olarak onaylanmıştı. Bugün geldiğimiz noktada ise bahse konu olan parka Ali Rıza Albayrak isminin verilmesi görüşülecek. Yarın yapılacak olan mecliste  aynı adres, farklı mahalle ismi ile gündeme gelecek.  

Haziran meclisindeki gündem: (Dereboğazı Mahallesi Ziya Gökalp Caddesi 3528. Sokak ile 3529. Sokak arasında yer alan Park Alanında Belediyemizce yapılan 78,32 m2lik muvakkat yapının 112 Acil Bekleme Binası hizmetinde kullanılmak üzere 10 (on) yıllığına Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edilmesinin görüşülmesi.)

Temmuz meclisindeki gündem: ( İlçemiz Köprübaşı Mahallesi Naim Süleymanoğlu Caddesi 3527 Sokak ile 3529 Sokak arasında yer alam yeşil alan üzerinde bulunan parkın ‘’Ali Rıza Albayrak Parkı’’ adının verilmesi konusunun Belediye Meclisince görüşülmesi.)

 

TABELASI BİLE TAKILMIŞ!

Oysa Hendek Belediyesi resmi haber portalından yapılan açıklamada parkın isminin belirlendiği açıklanmıştı. Kaldı ki parka tabelası bile takılmış durumda.

MECLİS SAF DIŞI!

Yani her şey bitmiş yarın meclise şeklen sunularak isime  resmiyet kazandırılacak.  Yaşananlar gösteriyor ki meclis saf dışı bırakılmış, ben yaptım oldu mantığı ön safta.

Bir diğer konu da merhum Albayrak’ın dini vecibelere daha bağlı olduğunu, dini bütün bir müslüman olduğunu bildiğimden, böylesi bir parka isminin Hendek Belediye Başkanınca verilmesini merhum amcamız nasıl karşılardı bilemeyiz. İnşallah geçmişte yaşanan ( Ekrem Güler Camii- Yeni Camii polemiği yaşanmaz)

MERAKLA BEKLENİYOR

Merak ediyoruz. Vatandaşların seçerek; ( mecliste beni temsil et, benim haklarımı ve menfaatlerimi koru) anlayışı ile meclis gönderdiği  ittifakın büyük ortağı AK Parti meclis üyeleri bu oldu bittiye nasıl bir cevap verecekler. Merakla bekliyoruz.