Güncel
Giriş Tarihi : 02-07-2021 12:34   Güncelleme : 02-07-2021 12:34

BAŞSAVCI YENİLMEZ GÖREVE BAŞLADI

HSK tarafından Adli ve İdari Yargı 2021 yılı ana kararnamesi doğrultusunda Diyarbakır’dan ilçemize tayini gerçekleşen Hendek Cumhuriyet Başsavcısı Ayhan Yenilmez göreve başladı.

BAŞSAVCI YENİLMEZ GÖREVE BAŞLADI

ANKARA HUKUK FAKÜLTESİ MEZUNU

Aslen Kahramanmaraşlı olan Başsavcı Yenilmez, Osmaniye  1990 doğumlu. Başsavcı Yenilmez, İlk-Orta ve Lise öğrenimini Osmaniye’de yapmasının ardından Ankara Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Başsavcı Yenilmez, yüksek Lisans Eğitimini Antalya-Akdeniz Üniversitesinde yaptı.

3 YIL KORKUTELİ, 2 YIL DİYARBAKIR’DA GÖREV YAPTI

Başsavcı Yenilmez,  ilk savcılık görevini  Antalya ili Korkuteli ilçesinde yaptı. Üç yıl görevinin ardından Diyarbakır savcılığı görevinde bulunan Başsavcı Yenilmez, iki yılın ardından 2021 yılı  HSK Kararnamesi ile ilçemiz Hendek Cumhuriyet Başsavcılığına atandı.

VATANDAŞIN HUZUR VE GÜVENLİĞİ İLK ÖNCELİĞİMİZ

Başsavcı Ayhan Yenilmez, Hendek halkının huzur ve güvenliği ile adaletin tesis için gece gündüz demeksizin çalışacağını müjdeledi.

BAŞARILAR DİLİYORUZ

Eşi öğretmen olan  Başsavcı Yenilmez, 8,5 aylık bir kız çocuğu babası. Sayın Başsavcımıza Hendek Şafak ailesi olarak ilçemize hoşgeldiniz diyor görevinizde başarılar diliyoruz.