Güncel
Giriş Tarihi : 30-06-2021 09:50   Güncelleme : 08-07-2021 09:54

KARAMANIN KOYUNU ŞİMDİ ÇIKTI OYUNU! KEMALİYELİ VATANDAŞLAR YILLARDIR OYALANMIŞ!

Dikbayır: “BB Başkanımız Sayın Yüce’ye ve Sakarya Valimiz Sayın Kaldırım’a ilgi ve hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum”

KARAMANIN KOYUNU ŞİMDİ ÇIKTI OYUNU! KEMALİYELİ VATANDAŞLAR YILLARDIR OYALANMIŞ!

Maalesef gerçeklerin böyle bir huyu var!!!

Sakarya İYİ Parti Milletvekili Ümit Dikbayır, önceki ay içerisinde  ilçemiz Kemaliye mahallesinde ikamet eden , evlerinden ve yerlerinden edilerek bir başına sahipsiz bırakılan Kentsel Dönüşüm mağduru vatandaşlar ile görüşmüş, sorunlarının çözülmesi adına çalışacağına mahalle sakinlerine söz vermişti. Bilindiği üzere Babaoğlu, seçim beyannamesinde kendisinin de aynı mahallede ikamet ettiğinin ajitesini yaparak kısa sürede çözüleceği müjdesini vermiş ancak aradan 26 ay geçmesine rağmen bir arpa boyu yol alınmadığı bir yana bugün öğreniyoruz ki konudan SBB başkanı Yüce’nin de haberi yok.   

DİKBAYIR, SÖZÜNÜ TUTTU

Dikbayır dün verdiği söz üzerine beraberinde İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan ile birlikte Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve Sakarya valisi Çetin Oktay Kaldırım’ı makamlarında ziyaret ederek Hendek ilçesi Kemaliye mahallesi Kentsel Dönüşüm sorununu dile getirerek çözülmesi noktasında  destek istediler.

YÜCE SORUNU İLK KEZ DİKBAYIR’DAN DUYDU

İlk ziyareti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye yapan vekil Dikbayır, konuyu Ekrem Yüce’ye açtığını, Kemaliye mahallesi Kentsel Dönüşüm çalışmaları hakkında gelinen noktadan yeni haberi olduğunu ifade etmesi şaşkınlık yarattı.

BABAOĞLU DİKBAYIR’I Tİİİ’YE ALMIŞTI

Zira Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu meclis toplantısında  Kemaliye Mahallesi Kentsel Dönüşüm hakkında  imar planlarının Sakarya Büyükşehir Belediyesinde olduğunu açıklamakla kalmamış İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’ın  mahalle sakinlerine yönelik yaptığı ziyareti Tİİİİ’ye almış ve  (mahallenin sorununu vekilimiz çözmüş, biz uyku uyuyamıyoruz, bize gerek kalmamış) kabilinden açıklamada bulunmuştu.

VALİ KALDIRIM’DAN DESTEK SÖZÜ

İYİ Parti Sakarya milletvekili Ümit Dikbayır ise dünkü SBB ve Sakarya Valiliği ziyaretinin ardından attığı tweet ile  Hendek’deki  Kentsel Dönüşüm hakkında   ziyaret sonrasında Büyükşehir Belediye Başkanının ilk kez haberinin olduğunu ve kendisinin konunun çözülmesi  yönünde çalışma başlatacağını ifade ettiğini söyledi.

DİKBAYIR, TEŞEKKÜR ETTİ

Vekil Dikbayır aynı konuyu Sakarya Valisi Kaldırım’a da ilettiğini ve kendisinin konuyla ilgili ilgileneceği sözü verdiğini duyurarak  başkan Yüce’ye ve sayın valimiz Kaldırım’a hassasiyetlerinden dolayı  teşekkür etti.