Güncel
Giriş Tarihi : 27-06-2021 14:04   Güncelleme : 08-07-2021 09:56

KASİSİ DE SEN YAP

İlçemizin doğusunda yer alan Nuriye ve ilçemizin batısında yer alan Turanlar mahallesinde asfalt malzemeden yapılan iki farklı kasis.

KASİSİ DE SEN YAP

Kasis, karayolları şartnamesine göre yapılırsa sorun yok

Hız kesici olarak düşünülen kasislerin şartnameler doğrultusunda 4-5 cm yüksekliğinde ve 1 ile 1.20 cm genişliğinde, üzerinde ışık yansıtmalı reflektör boyalı ve kasisin yaklaşım istikametinde 8 ila 10 metre berisinde kasis uyarı işaretinin olmasıdır.

TÜMSEK değil KASİS istiyoruz

Buna göre Nuriye mahallesindekini tam normlara uymasada , kasis uyarı levhası bulunmuyor olsada nispeten normale yakın kabul edilebilir. Turanlar mahallesindeki kasis ise kasis değil adeta tümsek. Mahalle sakinleri bilinçsiz, sorumsuz sürücüler tarafından ihlal edilen hız limitlerini en aza indirmek adına mahallelerine yaptırabilmişler.

Bende Bayraktepe mahallesinde D-100 kenarında ikamet ediyorum. Evimin 20 metre üzerinde D-100 karayolundan yan servis yoluna girilebiliyor. 15 metre ara ile iki sokak var ve pah’ları yok. Dolayısı ile ara sokaklardan servis yoluna çıkan araçlar olsun, ara sokaklarda bisiklet binen, oyun parkları bulunmadığından sokakta top oynayan çocuklar olsun, ya da ara sokaktan servis yoluna çıkan yaşlılarımız olsun , D-100’den yan yola giren araçların aşırı hızla seyretmeleri olası kazalara davetiye çıkartııyor.

Frene bassa da durması mümkün değil

Öyleki 80 Km ile seyir halinde olan bir araç kasis bulunmadığından dolayı hız kesmeksizin yan yola girmekte. Yüksek hızla yan yola giren araç sürücüsü frene bassa dahi 20 metrede aracın durmayacağından çocuğa, yaşlıya çarparak belkide ölümcül bir kazaya sebebiyet vermesi kaçınılmaz.

Ölümlü bir kaza olması mı bekleniyor?

Bayraktepe mahallesi 7108 ve 7101 sokak, eski adıyla Çamlıca sokak sakinleri defaatle mahalle muhtarına kasis isteklerini iletselerde mahalle muhtarının, “ Kasis yasakmış!” sözünden başka bir eylemine şahit olmadılar. Mahalli yetkililere de defaatle bildirmemize rağmen bu eksiklik nedendir bilinmiz kaale alınmadı ve alınmamakta diretiliyor.

 

 

Sayın başkan, YORUMUNUZU OKUDUM,  ÇOK NAZİK VE NEZAKET SAHİBİSİNİZ TEŞEKKÜRLER…

Dün yayına verdiğimiz bir haber nedense Turgut başkanın canını çok sıkmış olmalı ki haberimizin altına yaptığı yorumdan bu kanıya vardık.

Ne demiştik?

Düzce istikametinden gelip D-100 karayolundan yan yola giren bazı kendini bilmez sorumsuz sürücülerin D-100 üzerinden geldikleri süratle yan yola girdiklerini, yan yola uzaklığı 15 ile 25 metre nmesafede yan yola çıkan iki sokak olduğunu, çocuk oyun parklarının bulunmadığından sokakta top oynayan, bisiklete binen çocukların, yürümekte zorluk çeken yaşlılarımızın bu araçlar nedeniyle büyük tehlike içerisinde olduklarını , bu yönde yetkililere defaatle biildirip hız kesici kasis isteğinde bulunduğumuz halde kaale alınmadığını haberleştirip yetkililere seslenmiştik.

Kimseyi küçümsemedik, kimseyi itibarsızlaştırmadık, kimseyi karalamadık, kimseyi tu kaka ilan etmedik. Başkanın verdiği cevaptan anlıyoruz ki yaptığımız haberlerden oldukça rahatsızlık duyuyor. Kim rahatsızlık duyarsa duysun biz işimizi yapmaya devam edeceğiz.

Şimdi başkan Babaoğlu’nun haberimizin altına yazdığı yorumu aynen yazıyor, takdiri siz okuyucularımıza bırakıyorum.

Turgut Babaoğlu Arkadaşlar bu işler haber yaptırmayla olmuyor her işin bir kuralı kaidesi var her istediğimiz yere yada her istenilen yere kasis yapamıyoruz yasak karayolları ve Büyükşehir’in bu işler için haklı gerekçeleri ve kuralları var.Artık bu haberi yaptırdınız ya kasis hemen olur yada haberi yapan arkadaş kasisi kendisi yapar.

Gerek haberimizin altına yorumlarda bulunan okuyucularımıza gerekse bundan sonra haberimizi okuyup yorumlayacakların DİKKATİNE!!!

1-Biliyoruz ki Hendek ilçemiz Sakarya Büyükşehir Belediyesinin alt kademe belediyesidir. Bu tür konular Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığına bildirilir. Bizler Hendek’de ikamet eden bireyler olarak kapımızın önündeki sorunu Sakarya Büyükşehir Belediyesi yetkililerine bildirecek isek Hendek Belediyesi neden var, Hendek Belediyesinde BEYAZ MASA neden var?

2-Ulaşım konusu her ne kadar Sakarya Büyükşehir Belediyesini ilgilendiriyor olsa da, alt belediyelerinde yükümlülüklerinin olduğunu bir kez daha hatırlatmak isterim.

Bulvar, Cadde, Bölünmüş yollar, yan yol ve grup yolları Sakarya Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundadır.

Sokaklar HENDEK BELEDİYESİNİN sorumluluğundadır.

Demişsiniz ki haber yaptırmakla bu işler olmuyor. Bilesiniz ki benim işim haber yapmak sizin işiniz de haberi değerlendirip yada değerlendirmemek size bağlı. ( haberi yapan kasisi de yapar!!!)

3- Benim asfalt şantiyem, makinam, aracım yok. Ben sadece haber yaparım…