Güncel
Giriş Tarihi : 25-06-2021 15:14   Güncelleme : 28-06-2021 08:19

BAYRAKTEPE MAHALLESİ ULUDERE SOKAK ÜVEY EVLAT MI?

Pandemi yasaklarının ay sonu tamamen kaldırılması, yaz’ın sıcaklığını hissettirmesi öncelikle ebeveynleri ve çocukları sevindirdi.

BAYRAKTEPE MAHALLESİ  ULUDERE  SOKAK ÜVEY EVLAT MI?

YENİMAHALLE ve KAZİMİYE BAŞI ÇEKİYOR

İlçemizin değişik mahallelerinde daha geniş ve içerisinde çok değişik oyun alanlarının bulunduğu parklar mevcut. Bu konuda ilçemizde önceliği kalabalık nüfusa sahip Yenimahalle çekiyor.  Köy iken mahalle statüsüne kavuşan yerlerden ise Kazimiye mahallesi başı çekiyor.

PARK BAKIMSIZLIKTAN PEŞMUR HALDE

İlk bakışta Bayraktepe mahallesi Uludere sokakta bulunan çocuk parkındaki oyun aletlerinin bozukluğu, salıncakların noksanlığı göze çarpıyor. Havaların ısınması ile parklara hücum eden çocuklar ebevetynlerinin nezaretinde parktaki salıncaklard sallanmak, kay kaylarda kaymak en tabi hakları. Her söylemlerinde ilçeye yapılan hizmetlerde hakkaniyet ve adalete vurgu yapan yetkilileri bu sözlerinde durmaya çağırıyoruz.

OTLARIN TEMİZLENMESİ ÖNCELİK ARZ EDİYOR

Sıcakların artması ile böcek ve yılan gibi mahlükatların otlar arasında yer bulduklarını dikkate aldığımızda vaktinin bir çoğunu toprak üzerinde geçiren çocukların daha güvenli bir şekilde parklardan faydalanmaları adına büyüyen otların temizliği önem arz ediyor.

NOT: Parkın videosunu Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresinden izleyebilirsiniz.