Asayiş
Giriş Tarihi : 25-06-2021 09:01   Güncelleme : 28-06-2021 08:18

AYNI TAS AYNI HAMAM!

TARİH 19 NİSAN 2021 TARİH 23 HAZİRAN 2021 Yer sahibi mağdur vatandaş mağduriyetinin giderilmesini beklerken yeni gelişme sorunu içinden çıkılmaz bir hale soktu. Aradan geçen süreye rağmen vatandaşın mağduriyetini gideremeyen sorunun muhatabı Hendek Belediyesi bu kez yolu Hendek Belediyesi logolu demir levhalara kapattı.

AYNI TAS AYNI HAMAM!

HENDEK'DE GARİP ŞEYLER OLUYOR

CEZA EVİNİ KAPATAMADILAR AMA YOLUNU KAPATTILAR!

 

İlçemiz Pınarlı mahallesi hudutları içerisinde bulunan ve açılış aşamasında o taihte MHP Hendel İlçe Başkanı şimdikinin Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu tarafından açılmaması yönünde cezaevi önünde yaptığı şova dönük protesto eylemi istenilen sonucu vermemiş cezaevi açılmıştı.

AGUA PARK ARACI İLE YOLU ARAÇ TRAFİĞİNE KAPATTILAR

Bahse konu olan cezaevinin önünden geçen ana güzergah yolu kimliği bilinmeyen bir vatandaş tarafından uyarı şeridi çekilmek sureti ile yol araç ve yaya trafiğine kapatılmış durumda. Öyleki araç geçmemesi için yol üzerinde Zuhal Düğün-Sünnet Organizasyon yazılarının yer aldığı Agua Park işletmesine ait servis aracı ile kapatılmış.

BELEDİYEYE AİT YOL TRAFİĞE KAPALI BELEDİYEDE TIK YOK!

Yakın zamanda alt yapısından sıcak asfaltına ve asfaltın şerit çizgilerine varan modern asfalt dökülerek hizmete açılan caddenin maalesef vatandaş tarafından trafik akışını engellemek amacıyla yola çarpraz bir şekilde minibüs bırakıldığı bu yaşananlar karşısında sessizliğini koruyan Hendek Belediyesinin bu tavrı garipsendi.

İSTEYEN HER VATANDAŞ YOLU TRAFİĞE KAPATABİLİR Mİ?

Vatandaşlarca ulaşıma kapatılan caddenin kim ya da kimler tarafından ne maksatla kapatıldığı bilinmezliğini korurken belediye yetkililerinin olaya müdahale etmemesi bir yana konuyla ilgili kamuoyunu bilgilendirici açıklama yapmaması şaşkınlık yarattı.

VATANDAŞ; NİÇİN, HANGİ HAKLA KAPATTI? BELEDİYE NİÇİN SESSİZ?

Vatandaşlar; “ isteyen her vatandaş istediği yeri, sokağı, caddeyi trafiğe kapatabilir mi? Belediye buna sessiz kalıyorsa bunun bir açıklaması olmalıdır. Caddenin ivedilikle trafiğe açılması, ilçenin Akpınar mahallesi ile bağlantısı sağlanmalıdır. Konuyla ilgili Hendek Belediyesinin resmi açıklama yapmasını bekliyoruz” diyerek şaşkınlıklarını ve beklentilerini dile getirdiler.