Asayiş
Giriş Tarihi : 20-06-2021 13:44   Güncelleme : 22-06-2021 11:25

KİBAR HIRSIZ KAPIYI TEKRARDAN KİLİTLEDİ!

İlçemize bağlı Nuriye mahallesinde eski Nal tesislerinde kahvehane işletmesine giren hırsız ya da hırsızlar kahvehanede bulunan 3 adet LSD TV’den ikisini alarak kayıplara karıştı.

KİBAR HIRSIZ KAPIYI TEKRARDAN KİLİTLEDİ!

KİBAR HIRSIZLAR HIRSIZLIĞIN ARDINDAN GİRDİKLERİ KAPIYI TEKRARDAN KİLİTLEDİLER

Dün gerçekleştiği öğrenilen hırsızlık olayında, ilçe halkının NAL Tesisleri olarak bildiği tesiste  2 katta Ümit Başkan’ın işlettiği kahvehaneye kapıdan anahtarı ile giren ve hırsızlığı gerçekştirmelerinin ardından işletmenin kapısını yine kilitleyip anahtarı da asılı olduğu kamera bitişiğindeki çiviye asarak sırra kadem bastılar.

KAMERA KAYIT CİHAZINI DA SÖKEREK ALDILAR

Hırsız ya da hırsızlar sadece işyerindeki TV’leri almakla kalmadılar ve işyerinin içini ve dışını kontrol eden kamera sisteminin ana cihazını da alarak kaçtılar.

JANDARMA OLAY YERİ İNCELEME EKİBİ OLAY MAHALLİNDE

Hırsızlık olayının güvenlik güçlerine bildirilmesinin akabinde jandarma bölgesine sorumluluğunda olan işyerindeki hırsızlık olayına jandarma el koydu. Jandarma olay yeri inceleme ekipleri çevredeki pencere,anahtar, masa  ve TV ‘lerin takılı olduğu aparatlardan parmak izi aldılar, iç mekanı kamera ve fotoğraf makinaları ile resimleyerek kayıt altına aldılar.

HIRSIZ YADA HIRSIZLAR TANIDIK OLABİLİR!

İşyeri çalışanlarından edinilen bilgilere göre hırsızlığı gerçekleştiren kişi ya da kişilerin tanıdık, mekanı bilen insanlar olduğu yönünde.

İŞLETME SAHİBİ ŞİKAYETÇİ OLDU

 İşletme sahibi Ümit Başkan, yaşanan hırsızlık neticesinde maddi zarara uğradığını hırsız ya da hırsızların yakalanarak adalete teslim edilip mağduriyetinin giderilmesi yönünde şikayette bulundu.