Siyaset
Giriş Tarihi : 16-06-2021 18:48   Güncelleme : 16-06-2021 18:48

SAADET’Lİ AHMET ŞEN SORUNLARI GÜNDEME GETİRDİ

Saadet Partisi Sakarya Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Pamukova Belediye Meclis üyesi Ahmet Şen, yapılan Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısında Pamukova ilçesine dair yaşanan sorunları gündeme getirdi.

SAADET’Lİ AHMET ŞEN SORUNLARI GÜNDEME GETİRDİ

TARIMSAL ÜRETİME DESTEK VERİLMELİ

Büyükşehir belediyesi meclis toplantısında konuşan Ahmet Şen;” Pamukova’mızda bazı mahallelerimizde tarımsal üretim yapmak maksadı ile bir oluşum kuran vatandaşlarımızın bulundukları meralara elektrik alma gibi ihtiyaçlarının olduğunu ve bu işleri yapmakla sorumlu olanların her fırsatta kendilerini oyaladıklarını bizlere iletiyorlar. Yetkililerimize bir kez daha sesleniyoruz. Tarım bu ülke ekonomisinin can damarıdır. Gerekirse bu ihtiyaçlar ücretsiz bile karşılanmalıdır. Çünkü bu insanlarımız tarımsal üretim için bir araya geliyorlar. Ziyaret ettiğimiz bazı köylerimizde de çiftçilerimizin  mera sıkıntılarının olduğunu bizlere ifade ediyorlar. Mera olmadığı için hayvanlarını kapalı ortamda bakmak zorunda kalıyorlar. Bunun sonucunda da maliyetler artıyor ve insanımızın üretim yapmaya mecali kalmıyor.

TARIM ÜRÜNLERİ SATIŞ KOMPLEKSİ  KURULMALI

“Pamukova’lı üreticilerimiz maliyetleri yüksek olmasına rağmen emek vererek  en kaliteli ve en güzel ürünleri üretiyor. Ancak çiftçilerimiz ürettiği ürünleri pazarlamada sıkıntı yaşıyor. Bu sıkıntıları aşmak için komşu ilçemiz Geyve’de kurulan Tarım Ürünleri Satış Ofisinin bir benzerinin de Pamukova’mızda kurulmasının gerekli olduğunu yetkililerimize iletmek istiyorum.

BOZUK KÖY YOLLARI İVEDİLİKLE YAPILMALIDIR

“Malumunuz asfaltlama sezonu başladı. Bozuk olan bir çok köy yolumuz var ve bizler Büyükşehir Belediyemizden bu sezonda bozuk olan köy yollarımızın ivedilikle yapılmasını istiyoruz.”