Siyaset
Giriş Tarihi : 09-06-2021 13:17   Güncelleme : 09-06-2021 18:02

CHP BOŞ ALANDA TOP ÇEVİRİYOR!

HANGİ DAĞDA KURT ÖLDÜ? Daha dün diyebileceğimiz meclis toplantısında CHP İlçe Başkan yardımcısı aracılığı ile Hendek Belediye Başkanı Babaoğlu’nun yüzüne hitaben; “Sizinle basın üzerinden atışmaktan rahatsısız. Zaten sizler PERİYODİK olarak STK temsilcileri ve parti temsilcileri ile ortak toplantılar yapıyor, brifingler veriyorsunuz” mealinde sözler sarfederek “biz sizi seviyoruz.” Demişti. Chp Hendek İlçe Başkanına soruyoruz:

CHP BOŞ ALANDA TOP ÇEVİRİYOR!

-Peki bugün ne oldu da basın üzerinden SORULAR YÖNELTİYORSUNUZ?

-Erken seçimin ayak seslerini duydunuz da TRİBÜNE Mİ OYNUYORSUNUZ?

Bilindiği üzere değişik zaman dilimlerinde periyodik olarak parti temsilcilerini ve STK temsilcilerini toplayarak ilçedeki belediye çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulunan belediyeyi!!! niçin SUÇLUYORSUNUZ?

 

Madem ki Hendek için elinizi, gövdenizi taşın altına koyuyor, Hendekin sorunlarının çözümü adına arayış içerisindesiniz. O zaman adama sorarlar: Yaklaşık 3-4 ay önce  bir siyasi ilçe başkanı tarafından gündeme getirilen TOPLU KONUT problemi hakkında yazdığı yazıya neden DESTEK VERMEDİNİZ? Şimdi bu açıklamalarınızın gerçeklik taşıdığına sizler inanıyor musunuz da ilçe halkının inanmasını bekliyorsunuz???

Üretken belediyecilik dalında ülke genelinde dereceye giren, ilçemizin özlemle beklediği FEN LİSESİ’ni ilçemize getiren kararı aldıran,  harcadığı her kuruşun hesabını şeffaflıkla veren Hendek Belediyesi’ne bu suçlama neden?

Hendek CHP İlçe Başkanı Bayraktar’ın internet basınına verdiği haber metnini sizlere sunuyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi Hendek İlçe Başkanı Nihat Bayraktar,Yaptığı Yazılı Açıklama ile Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu'na seslenerek; "Toplut Konut Projesi ile ilgili merak edilenleri halkımıza açıkla" çağrısında bulundu.

 

Bayraktar Babaoğluna Toplu Konut Projesini Sordu

Hendek Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Nihat Bayraktar Toplu Konut Projesi ile İlgili Yazılı bir açıklama yaptı Bayraktar açıklamasında Evi olmayan dar gelirli vatandaşlarımız için; Mart 2020’de Hendek Belediyesi büyük bir heyecan ve aceleyle, halkımıza Toplu konut müjdesi vermişti.

4 kategoride satış yapılacağı belirtilen bu proje için, 1000 TL bedelle 180’in üzerinde ön talepler alındı.

Aradan geçen bir yılı aşkın zamana rağmen projeye bir türlü başlanamadığı gibi, Toplu konut projesinin fizibilitesi, gerekli izin ve imar prosedürleri ve proje hakkında şimdiye değin hiçbir açıklama yapılmadı.

Bu konuyla ilgili olarak Hendek Belediyesine vatandaşlarımız adına birkaç soru sormak istiyoruz?

-Resmi prosedürleri dahi tamamlanmayan bu projenin bu kadar erken tanıtılıp, müjdelenmesi konut bekleyen vatandaşlarımıza ne kazandırmıştır?

-Finans kuruluşlarıyla yapılan görüşmelerde; uygun faiz koşullarıyla 180 ay vade 0,79 faiz oranıyla anlaşma yapıldığı ,bu pazarlıkların devam ettiği, bu faiz oranlarının daha da aşağıya çekileceği söylenmişti.Bu durumda evlerini bekleyen vatandaşlarımız aynı faiz oranları ile kredilerini çekebilecekler mi?

-Projenin başlangıç ve bitiş tarihleri kesin olarak halkımıza ne zaman duyurulacaktır.
-Toplu konut projesi için Hendek Belediyesi bütçesiyle ivedilikle yapılan,satış ve tanıtım ofisi neden atıl bir şekilde durmaktadır.

Ön taleplerini yaparak, büyük umutlarla bir yılı aşkın bir süredir ev sahibi olmak için bekleyen vatandaşlarımızın evlerine bir an önce kavuşmalarını arzu ediyor,saygılar sunuyorum.

Nihat BAYRAKTAR
CHP Hendek İlçe Başkanı