Güncel
Giriş Tarihi : 08-06-2021 16:12   Güncelleme : 09-06-2021 10:16

ALİŞAN; ‘KOOPERATİFİN KAPATILAN EKRANINI BEN AÇTIRDIM’

ALİŞAN; “ SİYASETİ SİYASETÇİLER YAPSIN, BİZ İŞİMİZİ YAPALIM” Alişan Hendek'de ilginç açıklamalarda bulundu.

ALİŞAN;  ‘KOOPERATİFİN KAPATILAN EKRANINI BEN AÇTIRDIM’

SESOB Başkanı Hasan Alişan, beraberinde SESOB üyeleri ile birlikte Hendek Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı ve aynı zamanda SESOB Başkan Yardımcısı Mehmet Demirel’i ziyaret etti.  Ziyarette Hendek Şoförler Odası Başkanı Cemil Varlıca’da hazır bulundu.  

SİYASETİ SİYASETÇİLER YAPSIN

Alişan; “ Pandemi dolayısı ile zor ekonomik koşullar altında hayatını idame ettirme mücadelesi veren Hendekli  esnafların ve Salı pazarı olması münasebeti ile tüketicilerin yaşadığı zorlukları yerinde gözlemlemek adına ben ve arkadaşlarım Hendek’i ziyaret ettik. Bizler Esnaf Odaları Birliği temsilcileri olarak esnaflarımızın  derdi ile hasbıhal oluyor, hayatlarını kolaylaştırmak adına mücadele ediyoruz. “ diye konuştu.

ALİŞAN’DAN İNCE MESAJ!

Herkes işini yapsın diyerek kendisinin siyaset yapmadığının altını önemle çizen Alişan; “ siyaseti siyasetçiler bizim işimizi biz yapalım” dedi. Alişan; “  Eksiğimiz yanlışımız olabilir. Daha iyisi olabilir mi? Elbette olabilir” diyerek sözlerine devam etti. .

BENİM SİYASETİM  ESNAFLARIMIZIN MUTLULUĞUDUR

Siyasette olacak mısınız? Sorusuna Alişan; “benim siyasetim esnafımın mutlu ve huzurlu olmasıdır. Sanatkarımızın barış içerisinde olmasıdır. Pandemi dönemini en iyi şekilde atlatılmasıdır. Çünkü bu hastalığa en çok biz sahip çıkıyoruz. Kapat diyorlar kapatıyoruz, aç diyorlar açıyoruz. Çünkü biz insana hizmet ederek para kazanıyoruz. İnsanlarımızın sağlıklı olması lazım. Önce biz istiyoruz.  Bizim siyasetle alakamız yok. Esnaf ve Sanatkarımızın huzuru, güveni  önemli. Cumhuriyet devam ettiği sürece ilel ebed esnaf ve sanatkar vardır, var olacaktır. Ben olmasan pazaryeri çalışır, diğer temsilcilerimiz olmasa da pazaryeri çalışır. Ama orada esnaf sergi açamazsa , orada olamazsa pazaryeri çalışmaz” dedi.

BİZ KENDİMİZİ ESNAFIMIZA ADADIK

Asla siyasette olmayacağının bir kez daha altını çizen Alişan; “ biz kendimizi bu işe adadık. Bu makamları asla basamak olarak kullanmadım. Düşünseydim çok daha farklı yerlerde olurdum.” Diye konuştu.  

ESNAF KEFALETİN EKRANINI BEN AÇTIRDIM

Toplantıda gelen bir soru üzerine Alişan; “ bu kooperatifin geçmişi biliniyor. İflas etmiş bir kooperatifti. Derece bakımından da 3 cü sınıftaydı.  O dönemde de kooperatifin finansal sorununu çözmek adına mücadele ettik bugünde ediyoruz.  Yakın zaman önce Esnaf Kefalet Kooperatifinin kapatılan ekranını ben açtırdım. Ancak kim nasıl, neden kapattı bilmiyorum” dedi.  Alişan, söylediklerinin kurgu olmadığını, gerçek vak’a olduğunu ifade etti.