Güncel
Giriş Tarihi : 04-06-2021 11:37   Güncelleme : 07-06-2021 18:09

HENDEK ADLİYESİNDE KİTAP KAMPANYASI

Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında Hükümlü ve tutukluların okuma alışkanlığı kazanmaları, kütüphaneleri etkin olarak kullanabilmeleri ve daha fazla kitaba erişim sağlayabilmeleri amacıyla Ceza İnfaz Kurumu Kütüphaneleri için kitap bağış kampanyası düzenlendi.

HENDEK ADLİYESİNDE KİTAP KAMPANYASI

BAŞSAVCI ERKAYA ÖNCÜLÜK ETTİ

 “ Her kitap yeni bir umut, her kitap yeni bir hayat” duygu ve düşüncesiyle; ilçemiz Hendek Adilyesi’ndeki kampanyaya, kısa süre sonra ilçemizde HSK kararnamesi ile ayrılacak olan  ilçemiz Cumhuriyet Başsavcısı Sebahattin Erkaya öncülük etti.

ADLİYE PERSONELİNDEN KİTAP BAĞIŞI

Adliye binası içerisinde oluşturulan mini kütüphanenin kampanyasına ilçemiz kaymakamı Halil İbrahim Acır, Hendek Cumhuriyet Başsavcısı Sebahattin Erkaya, Hendek Belediye Başkan yardımcısı Hüdaverdi Bahadır, Hendek Açık Kadın Cezaevi müdürü Yusuf Kürşat Temizkan, Hendek Baro başkanı Av. Ferdi Kaveci, ve adliyede görevli savcı, hakim ve adliye personeli katıldılar.

ADALET’TEN KİTABA

Başsavcı Erkaya, törende yaptığı selamlama konuşmasında; “ bu kampanya programız Adalet Bakanlığı’mız ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’mızın ortaklaşa başlattıkları bir kitap kampanyasıdır. Kampanyamıza katılımınızdan dolayı teşekkür ederim. Logomuzu da Adalet’ten kitaba diyerek oluşturduk. Umarım Adalet, orada insanlarımızı ıslah ederek ailelerine güzel bir şekilde dönüşlerini sağlar. “ temennisinde bulundu.

FATİH GÜDÜ 100 KİTAPLA DESTEK VERDİ

 Kampanyaya 100 adetle destek veren Hendek DEVA Partisi ilçe Başkanı Fatih Güdü’ye teşekkür etti. Selamlama konuşmasının ardından başta ilçemiz kaymakamı Halil İbrahim Acır olmak üzere Hendek adliyesinde görev yapan hakim ve savcılarımızla birlikte adliye personeli de kampanyaya destek verdiler.

MAKAMDA İKRAM

Törenin sonlanmasının ardından Başsavcı Erkaya misafirlerini kendi makam odasında ağırlayarak ikramlarda bulundu.