Güncel
Giriş Tarihi : 30-05-2021 16:36   Güncelleme : 01-06-2021 12:10

Ne yazık ki şiir okumakla Hendekli olunmuyor.

Hendek Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısı 2 Haziran Çarşamba günü 9 gündem maddesi ile toplanacak.

Ne yazık ki şiir okumakla Hendekli olunmuyor.

Gündemin 2. Maddesinde yazılan ifadeye dikkatinizi çekmek istiyorum.

Bahse konu olan 112 Acil İstasyon Binası adresi olarak verilen yeri aradık bulduk. Dereboğazı mahallesi sınırı Osman Yılmaz caddesinde bitiyor. Devamı olan cadde ise Naim Süleymanoğlu caddesi.

Hendek Belediyesinin inşa ettiği 112 acil İstasyon Binasına gidebilmek adına,  Dereboğazı mahallesinden ayrılıp önce  Osman Yılmaz caddesini geçip Mahmutbey mahallesi sınırına oradan da ilerlediğinizde Uludere çayını geçerek devam eden Naim Süleymanoğlu caddesi  sonunda sol tarafta 112 Acil İstasyon Binasını görürsünüz. Binanın olduğu taraf Köprübaşı mahallesi, karşı tarafı da Sarıdede mahallesi hudutlarıdır.

 Daha açık bir ifade ile Osman Yılmaz Caddesinde Ziya Gökalp caddesi bittiği gibi yolun karşı yakası olan Naim Süleymanoğlu caddesinin çarşı istikameti Mahmutbey mahallesi,  caddenin eski itfaiye binası yönünde  üst kısmı ise Köprübaşı mahallesi hudutlarında.

Peki durum bu boyutta ise Hendek Belediyesinin meclis gündeminin ikinci maddesinde yer alan  (DEREBOĞAZI MAHALLESİ) billendirmesi ne ola?

Durun daha bitmedi…

Yakın zaman önce Hendek Belediyesi tarafından bastılıp kamuoyuna dağıtılan Nisan 2021 baskılı BUGÜN DÜNDEN DAHA GÜZEL manşetli reklam dergisinin 38. Sayfasındaki reklamda  bahse konu olan yerin mevkisinin KÖPRÜBAŞI mahallesi olduğu ifade edilirken gündemde aynı adresin Dereboğazı mahallesi olarak belirtilmesi oldukça ilginç.  Demek ki şiir okumakla Hendekli olunmuyor…