Siyaset
Giriş Tarihi : 18-05-2021 12:47   Güncelleme : 19-05-2021 11:45

DİKBAYIR; “BEN BU İŞİN TAKİPÇİSİYİM, ÇÖZÜLMESİ İÇİN NE GEREKİYORSA YAPACAĞIM”

Dünkü meclis toplantısında yapılanları Sakarya İYİ Parti Milletvekili Ümit Dikbayır’a sorduk. Dikbayır, halka verdiği sözleri yerine getirememesi karşısında , “yaşananları küçümsemesini ve suçlamalarda bulunması acziyet ifadesidir. “ şeklinde değerlendirdi.

DİKBAYIR; “BEN BU İŞİN TAKİPÇİSİYİM, ÇÖZÜLMESİ İÇİN  NE GEREKİYORSA YAPACAĞIM”

SORUMLULUK TAŞIYANLARA UYKU HARAM OLUR

DİKBAYIR; “Görevini yapamayan siyasetçi verdiği sözleri yerine getirememesinden kaynaklı muzdarip olur, olmalıdır da…Bu sorumluluğu taşıyan siyasetçiye uyku zaten haram olur” dedi.

SİYASETÇİNİN ÖNCELİKLİ GÖREVİ,  SEÇMENE VERİLEN SÖZLERİN TUTULMASIDIR

Dikbayır, “ siyasetçinin  ilk ve öncelikli  görevinin  seçmene verdiği sözü, sözleri tutmak, vatandaşın mağduriyetini gidermek  olmalıdır. Bu anlayışta olan siyasetçinin verdiği sözleri yerine getirmesinde sorumluluğunu hatırlamak isterim. Tüm ilçemiz Hendek halkı da biliyor ki bu sorun dün ortaya çıkmış bir durum değil, geçmişten gelen bir sorun. Zaten bu gerçeği seçim beyannamesinde de beyan etmiş KISA VADEDE çözeceğinin sözünü vermişti.

SORUNU ÇÖZECEK MAKAM HENDEK BELEDİYESİ’DİR

Sayın Belediye Başkanı seçim meydanlarında üst perdeden atıp tutarken  Kemaliye Kentsel Dönüşüm alanında bu sorun mevcuttu ve bu sorunu çözmeyi kendileri vaad etmişlerdi. Bu nedenle sorunu çözecek olanlar çözme makamında oturanlardır”diyerek sorunun muhatabını işaret etti.

SORUNUN ÇÖZÜLMESİ İÇİN BÜTÜN GÜCÜMLE MÜDADELE EDECEĞİM

 Dikbayır, son olarak; “ ben Sakarya Milletvekiliyim, Hendek’in çocuğuyum. Ben bu işin takipçisiyim, bütün gücümle sorunun çözülmesi için mücadele edeceğim, gayretkar olacağım” dedi.