Güncel
Giriş Tarihi : 17-05-2021 17:30   Güncelleme : 20-05-2021 07:54

BABAOĞLU, ALİ İNCİ'Yİ DEREBEYİ İLAN ETTİ...ALİ İNCİ’NİN PİSLİKLERİNİ TEMİZLİYORUZ!!!

BABAOĞLU, İTTİFAKI DİNAMİTLİYOR! Her konuşmasında Cumhur İttifakına sözü getirerek çıkış yolu arayan Babaoğlu, bu kez AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ali İnci’ye fena yüklendi. BU SÖZLER YENİLİR YUTULUR DEĞİL… İNCİ BAŞKAN SESSİZ Mİ KALACAK?

BABAOĞLU, ALİ İNCİ'Yİ DEREBEYİ İLAN ETTİ...ALİ İNCİ’NİN PİSLİKLERİNİ TEMİZLİYORUZ!!!

BU SÖZLER YENİLİR YUTULUR DEĞİL… İNCİ BAŞKAN SESSİZ Mİ KALACAK?

Pandemi nedeni  ile kapanmaya gidilmesi neticesinden  Mayıs ayının ilk haftasında olması beklenen Hendek Belediye Meclis toplantısı kapanma kararlarında yapılan serbestlik sonrasında, bugün 4 gündem maddesi ile toplandı. Meclis  Bizim Turgut başkanlık etti.

BAHADIR, İBAN NUMARASI VERDİ YARDIM İSTEDİ

Gündem maddelerine geçmeden önce söz alan meclis üyesi Hüdaverdi Bahadır yaptığı konuşmasında Sakaryaspor kulübünde başkan yardımcılığı görevinde bulunduğunu, takıma başarılar dilediğini belirtip, “ Hendek olarak ilki biz yapalım ve şampiyonluk yolunda  ilerleyen Sakaryasporumuza maddi yardımda bulunalım. Bunun için kulübün hesap numaralarını sizlere vereyim” dedi.

BELEDİYE BÜTÇESİNDEN HENDEKSPOR’A 250.000 TL YARDIM ETTİM

Bahadır’ın kürsüden inmesi ile söz alan meclis başkanı; “ Hüdaverdi başkanımızın söylediklerine katılıyorum. Konu spor olunca insanlar bir şeyler vermekten çekiniyorlar. Bende Hendek Belediyesi bütçesinden Hendek sporumuza 200 ile 250 bin Tl yardımda bulundum. İstesek bu parayı  spora destek vermekten keser farklı alanlarda da kullanabiliriz ama Hendek sportif faaliyetlerde Hendek çok başarılı. Gücümüz yettiğince her spor branşında kulüplerimize destek” olduğunu ifade etti.

Her mecliste yaptığı gibi bugünkü mecliste de  dört dönem üst üste Hendek Belediye Başkanlığı ve sonrasında bir dönem Sakarya AK Parti Milletvekilliği yapan Ali İnci’ye suçlamalarda bulunmayı ihmal etmedi.

ALİ İNCİ İNSANLARDAN ZORLA PARA ALDI!

Meclis başkanı Babaoğlu; “ daha önce biliyorum ki Belediye’nin üstlendiği bazı binalara da, spor kulüplerine de açıkcası ZORLA, BELEDİYE BAŞKANLIĞI MAKAMI KULLANILARAK, BU GÜCÜN ARKASINA SIĞINILARAK, İNSANLARDAN AH ALARAK, KÜFÜR YİYEREK, BEDDUA EDİLEREK PARALAR İSTENDİĞİNİ BİLİYORUM.” Sözleri mecliste duş etkisi yarattı.

İSİM VER BAŞKAN KİM BU BELEDİYE BAŞKANLARI?

Yenilir yutulur olmayan,  iddia ve ithamlarını sürdüren meclis başkanı Bizim Turgut, gündem maddelerinin sona ermesi ile söz alan AK Parti Meclis üyesi ve AK Parti Gurup sözcüsü Hamit Canlı söz alarak , “Bu söylemleri size yakıştıramadım. İsim zikredilmeksizin geçmiş belediye başkanları döneminde başkanlar  bazı tesisler ve yerler için insanlardan cebren para tahsil ettiler” dediğini vurgulayarak; “ sayın başkan geçmiş başkanlar dönemi diyerek her başkanı zan altında bırakan açıklamalarınız oldu. Lütfen isim verir misiniz?” demesi üzerine söz alan meclis başkanı; “bunu herkes biliyor bu başkan Ali İnci” dedi.  

KEMALİYE KENTSEL DÖNÜŞÜM MAĞDURLARININ SORUNU KİM ÇÖZECEK?

Meclis sonrasında gazetecilerin sorduğu bu soru üzerine söz alan meclis başkanı Babaoğlu, aynı hiddet ve kızgınlıkla Sakarya İYİ Parti Milletvekili Ümit Dikbayır’ın Kemaliye Mahallesindeki kentsel dönüşüm mağdurları ile yaptığı konuşmaya atıfta bulunup adeta  tiiii’ye alarak yanıtladı.

VEKİL SORUNU ÇÖZDÜ BİZE GEREK KALMADI!

Babaoğlu; “ o sorun çözüldü!!! Hafta sonu bir vekilimiz orada vatandaşlarla görüştü, meseleyi çözüyor zaten bize gerek kalmadı” dedi. O yüzden uykularımız kaçtı. Bizi uyutmayacaklar, sıkıntılarımız var. Vekilimiz o sorunu çözdü. Gazeteler böyle yazdı.”dedi.

DİKBAYIR MAHALLE SAKİNLERİNE NE DEMİŞTİ?

-BURAYA SİYASET YAPIP OY DEVŞİRMEYE GELMEDİM. SİZLER BENİM ARKAMDA OLUN ONLARA UYKU UYUTMAM!

DEVLETTE DEVAMLILIK VARDIR SİZİN MUHATABINIZ HENDEK BELEDİYESİDİR

 Dikbayır; “ arkadaşlar ellerinizde olan sözleşmeler istikametinde yaşadığınız sorunun giderilmesi oldukça zor görünüyor. Ben Hendek’in çocuğuyum, sizlerden biriyim. Sizlerin vekiliyim. Sizlerin sesiyim, sizlerin sesinizi duyurmak sorunlarınıza çare olabilmek adına buradayım.  Olayı dağıtmaya hiç gerek yok. Siz yerlerinizi verdiniz. Muhatabınız Hendek Belediyesidir. Belediye burayı müteahhite taşore etti, sizin belediye ile sözleşmeniz, antlaşmanız var. Belediyenin de müteahhit ile var. ÇÖ-ZE-CEK-LER…

LAF EBELİĞİNE GEREK YOK YA ÇÖZECEKLER YA ÇÖZECEKLER…

Arkadaş, hükümet kendileri, Bakanlık kendi ellerinde, Belediye kendi ellerinde…Vatandaşı mağdur etmişler , çö-ze-cek-ler… Laf ebeliğine gerek yok. Yok bunu iptal etmişler, yok saymışlar vs.  İptal eden bakanlık yapan belediye…Yapmayan öbür belediye…

Bakanlık kendi ellerinde, hükümet kendi ellerinde , belediye kendi ellerinde. Devlette süreklilik vardır. Vatandaşın sorununu çözecekler. Sizi bu duruma düşürenler hala orada iktidarlar, bu sorununuzu çözecekler. Sorun bu kadar basit. Şimdi benden ne istiyorsanız ben onu yapacağım. Karar sizin.

Dikbayır, bu işin dört çözüm yolu var.

  1. Sakarya Byükşehir Belediye Başkanlığı ve Sakarya Valiliği nezdinde,
  2. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı nezdinde,
  3. Mecliste soru önergesi
  4. Buraya ulusal TV kanallarını getirir yaşanan mağduriyeti tüm ülkeye duyururum.  Sizler bu seçeneklerden hangisinde karar kılarsanız ben o yolu kullanırım.” Demişti.

BABAOĞLU BU SÖZLERDEN NEDEN RAHATSIZ OLDU?

Bu sözlerden rahatsız olduğunu ifade eden Babaoğlu, seçim beyannamesinde KISA VADEDE YAPILACAK sözü verdiği Kemaliye Kentsel Dönüşüm alanındaki sorununu sahiplenen ilçemiz Milletvekilini tiye alması yadırgandı ve tepki çekti.  

 

GEÇMİŞİN, ALİ İNCİ’NİN PİSLİKLERİNİ TEMİZLEMEYE ÇALIŞIYORUZ

Saadete gelen meclis başkanı Babaoğlu; “ oradaki sorunu çözecek olan Hendek Beleidyesi. Bu konuyu geçmiş dönemde de halen de siyasi malzeme yapan insanlar var. Buradaki sorunu bizim kadar iyi bilenler olduğunu düşünmüyoruz. Çünkü orada yaşayan orada hayatını devam ettiren biriyim.Hala işte bu GEÇMİŞİN PİSLİKLERİNİ temizlemeye çalışıyoruz. Orada insanları vaadlerle kandırıp, insanların hayalleri ile oynayan eski Belediye Başkanı ALİ İNCİ’nin PİSLİKLERİNİ TEMİZLEMEYE ÇALIŞIYORUZ.

ORTA KATTAKİ BİNADA BİR KAT FAZLA!!! ORADA DAHA İMAR YOK

Orada yapılan üç apartmanın birinde, orta katta bit fazla kat var. Yangın merdiveni yok. Halen şanti,ye elektiriği kullanıp fazla para ödüyorlar. Daha o alanda İMAR YOK” dedi.

HENDEK BELEDİYESİ ÜZERİNE DÜŞENİ FAZLASIYLA YAPIYOR!

 Geldiğimiz günden bugüne oradaki imar çalışmasını bitirmeye çalışıyoruz. Kimsenin dışarda bir şey aramasına gerek yok. Bu işin çözümü Hendek Belediyesi. Hendek Belediyesi’de ÜZERİNE DÜŞENİ FAZLASIYLA YAPIYOR” dedi.

BAZEN GÜNÜNDE BAZEN GÜNÜNDEN ÖNCE

Beleidye işçilerinden bazılarının maaş ödemelerinde sıkıntılar yaşandığı konusunda söylemleri dile getirip böyle bir şeyin yaşanıp yaşanmadığı” şeklindeki soruyu da cevaplayan meclis başkanı Babaoğlu; biz Hendek Belediyesi olarak işçilerimizi mağdur etmedik. Maaşlerini geldiğimiz günden bu güne ya gününde ya da gününden önce hesaplarına yatırılmıştır” dedi.