Güncel
Giriş Tarihi : 16-05-2021 14:06   Güncelleme : 20-05-2021 07:51

ESKİ İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ BİNASINDA BİR MÜFREZE HAZIR BEKLETİLSİN

Bizler Hendekde yaşıyoruz, Hendekde ikamet ediyoruz. Hendek’in coğrafi yapısı, etnik köken dağılımı, konut tipi konularında bilgi sahibiyiz. Baktığımızda muhtemelen bayram sonrasında Hendek İtfaiye Amirliği yıllardır bulunduğu Dereboğazı mahallesi Osman Yılmaz caddesindeki yerinden ayrılıp Yenimahalle'de inşa edilen modern itfaye binasına geçecek.

ESKİ İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ BİNASINDA BİR MÜFREZE HAZIR BEKLETİLSİN

YANGINA MÜDAHALEDE ZAMAN MEFHUMU 3 DAKİKA

Bilindiği üzere bir yangının büyüme süresi üç dakikadır dolayısı ile bu zaman zarfı içerisinde yangına müdahale büyük önem ifade eder. Aksi halde araziyi kurtarırız ki kazandığımızı zannederken kaybettiğimizin idrakına varırız. Bu durumda yeni itfaiye binasının D-100 karayoluna uzaklığı, kagir , yarı kagil ve ahşap türü konutların bulunduğu Mahmutbey, Köprübaşı, Dereboğazı ve Bayraktepe  mahallelerine itfaiye aracınızn gelmesinde zaman kaybı yaşanacağı açık bir gerçek olarak karşımızda duruyor. Bu durum gelecek açısından tehlikenin boyutunu da ortaya koyuyor.

BİR MÜFREZE ARACI HAZIR KITA BEKLETİLSİN

Peki ne yapılması lazım? Diyebilirisiniz. Bende bayraktepe mahallesinde ikamet eden bir kardeşiniz olarak  acizane bir öneride bulunuyorum. Aynen eskisi gibi taşınılacak olan İtfaiye Müdürlüğünde bir itfaiye müfreze aracının 24 saat hazır kıta olarak bekletilmesi olası yangın ve kazalara yetişmek, zamanında müdahale ile can ve mal kayıplarının önüne bir nebzede olsa  geçilebileceği düşüncesindeyim.

CUMHUR İTTİFAKI İLÇE BAŞKANLARI GÖREV BAŞINA

Bu nedenle bazı konuların çözüm noktasının siyasetten geçtiği bilinci ile ilçemizdeki iktidar partisi  AKP ve ortağı MHP’nin  Hendek İlçe Başkanlarını göreve çağırıyorum.

BİZ ÜSTÜMÜZE DÜŞENİ YAPMAYA HAZIRIZ YA SİZ?

Elbirliği, güç birliği ile sorunun çözüleceğine yürekten inanıyorum. Yeterki Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı ekrem yüce ile konuşulsun ve ikna edilsin. Basın olarak her türlü desteği vereceğimizin bilinmesini isteriz. Şahsımız için değil Hendek için istiyoruz. Umarız yetkililer bu uyarımızı dikkate alırlar ve sorunun hızlı bir şekilde çözüme ulaştırırlar.