Güncel
Giriş Tarihi : 16-05-2021 12:51   Güncelleme : 18-05-2021 10:23

DİKBAYIR; ‘ONLARA UYKU UYUTMAM’ ŞİMDİ BABAOĞLU DÜŞÜNSÜN!

BURAYA SİYASET YAPIP OY DEVŞİRMEYE GELMEDİM. SİZLER BENİM ARKAMDA OLUN ONLARA UYKU UYUTMAM! Sakarya İYİ Parti Milletvekili Ümit Dikbayır, beraberinde Sakarya İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, İlçe Başkanı Fatih Bayındır ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Kentsel Dönüşümde büyük mağduriyet yaşayan ve aradan yıllar geçmesine rağmen bir arpa boyu yol alınmayan, yaşananlardan dolayı büyük maddi külfet içerisinde kalıp mağduriyet yaşayan , toplamda 52 hanenin bulunduğu Kemaliye Kentsel Dönüşüm alanındaki mağdur aileleri ile buluştu, Ramazan bayramlarını kutladı ve sorunlarını dinledi.

DİKBAYIR;  ‘ONLARA UYKU UYUTMAM’ ŞİMDİ BABAOĞLU DÜŞÜNSÜN!

Kentsel Dönüşüm mağduru aileler ile birlikte dün akşam üstü yapılan toplantıda mağdur ailelerin sorunlarını dinledi, mağdurların Kentsel Dönüşümü yapan yerel idare yöneticileri ile yapılan sözleşme metinlerini  tek tek inceledi, sonrasında çözüm noktasını açıkladı.

52 İMZANIN BULUNDUĞU ŞİKAYET DİLEKÇESİNİ BANA ULAŞTIRIN

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır çözümün dört noktadan geçtiğini, dönüşüm mağduru ailelerinin tamamının imzasının bulunduğu şikayet dilekçesinin kendisine verilmesi ile süreci başlatacağını vurguldı.

DEVLETTE DEVAMLILIK VARDIR SİZİN MUHATABINIZ HENDEK BELEDİYESİDİR

 Dikbayır; “ arkadaşlar ellerinizde olan sözleşmeler istikametinde yaşadığınız sorunun giderilmesi oldukça zor görünüyor. Ben Hendek’in çocuğuyum, sizlerden biriyim. Sizlerin vekiliyim. Sizlerin sesiyim, sizlerin sesinizi duyurmak sorunlarınıza çare olabilmek adına buradayım.  Olayı dağıtmaya hiç gerek yok. Siz yerlerinizi verdiniz. Muhatabınız Hendek Belediyesidir. Belediye burayı müteahhite taşore etti, sizin belediye ile sözleşmeniz, antlaşmanız var. Belediyenin de müteahhit ile var. ÇÖ-ZE-CEK-LER…

LAF EBELİĞİNE GEREK YOK YA ÇÖZECEKLER YA ÇÖZECEKLER…

Arkadaş, hükümet kendileri, Bakanlık kendi ellerinde, Belediye kendi ellerinde…Vatandaşı mağdur etmişler , çö-ze-cek-ler… Laf ebeliğine gerek yok. Yok bunu iptal etmişler, yok saymışlar vs.  İptal eden bakanlık yapan belediye…Yapmayan öbür belediye…

Bakanlık kendi ellerinde, hükümet kendi ellerinde , belediye kendi ellerinde. Devlette süreklilik vardır. Vatandaşın sorununu çözecekler. Sizi bu duruma düşürenler hala orada iktidarlar, bu sorununuzu çözecekler. Sorun bu kadar basit. Şimdi benden ne istiyorsanız ben onu yapacağım. Karar sizin.

Dikbayır, bu işin dört çözüm yolu var.

  1. Sakarya Byükşehir Belediye Başkanlığı ve Sakarya Valiliği nezdinde,
  2. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı nezdinde,
  3. Mecliste soru önergesi
  4. Buraya ulusal TV kanallarını getirir yaşanan mağduriyeti tüm ülkeye duyururum.  Sizler bu seçeneklerden hangisinde karar kılarsanız ben o yolu kullanırım.

GİDEN MAĞDUR ETMİŞ GELEN MAĞDUR ETMİŞ!

Burada bir mağduriyet var. Ali İnci mağdur etmiş, İrfan Püsküllü mağdur etmiş, Turgut Babaoğlu mağdur etmiş. İstiyorsanız  mademki başkan çözecem demiş bekleyelim çözsün, çözerse çok mutlu olurum. Ama sizlerin bana verdiği evraklardan okuduğuma göre işiniz çok zor.  

Burada görünen bir gerçek var o da sizlerin dedelerinizden sizlere intikal eden malınızı mülkünüzü yediler. Sizler bana desteğinizi verin, bu işin altından öyle işler çıkar ki adama uyku uyutmam.