Güncel
Giriş Tarihi : 16-05-2021 12:15   Güncelleme : 16-05-2021 14:31

OBA SİTESİ SAKİNLERİNDEN KIZILAY’A KAN YARDIMI

YOL SORUNU YARIN MECLİS GÜNDEMİNE GETİRİLSİN İlçemiz Yenimahallede bulunan OBA sitesi sakinlerinden ve aynı zamanda ilçemiz DEVA Partisi Hendek İlçe Başkanı Fatih Güdü tarafından organize edilen kan kampanyası dün gerçekleşti.

OBA SİTESİ SAKİNLERİNDEN KIZILAY’A KAN YARDIMI

Sitede ikamet eden site sakinleri, Hendek Kızılay Organizatörü Sami Bağdatlı  ve ekibinin yönlendirmesi ile  site bahçesinde hazırlanan kan otobüsüne gelerek görevlilerin yardımıyla kan kampanyasına katıldılar.

OBA SİTESİNDEN BİR GÜNDE 56 ÜNİTE KAN

Erkeği bayanı, yaşlısı genci tüm sağlık bireylerinin katıldığı kampanyada  bir günde 56 ünite kan bağışında bulunarak Kızılay’a destek sağladılar.   

OBA ÖRNEK OLDU İNŞALLAH DEVAMI GELECEKTİR DİYE UMUT EDİYORUZ

Kampanya dolayısı ile site sakinlerine teşekkür eden Kızılay Hendek koordinatörü Sami Bağdatlı yaptığı açıklamasında; “  Ramazan ayı ve Pandemi dolayısı ile Kızılay’ımızda bulunan kan stoklarında büyük oranda azalmalar mevcut. Bilindiği üzere Kan’ın fabrikası sadece insan o nedenle Oba sitesinde kan bağışı kampanyasını organize eden DEVA Partisi Hendek İlçe Başkanı Fatih Güdü’ye ve onun nezdinde tüm site sakinlerine Kızılay temsilcisi olarak teşekkür ediyorum. İnşallah OBA sitesi sakinlerinin bu kan bağışı ilçemizdeki diğer site sakinlerimize de örnek olacaktır.” Şeklinde konuştu.

OBA Sitesinde yapılan kan bağışı kampanyasında mahalle muhtarı İsmet İskefiyeli’de katılarak hem destek sağladı hemde site sakinlerinin dertlerini dinledi.

ŞİFAİ SÖZLERİN BİR ANLAMI YOK YASAL OLARAK KALDIRILSIN

OBA sitesi sakinlerinin dertleri büyük. Bir sorduk bin ah işittik. Site sakinleri sitelerinin olmazsa olmazı iki sorunu dile getirdiler.

YOL YASAL OLARAK KALDIRILSIN

1-OBA sitesi içerisinden imar haritasında resmi olarak yer alan sokağın trafiğe açılmasının can güvenliği açısından büyük tehlike oluşturacağına dikkat çektiler. Site sakinleri kendilerine belediye başkanı tarafından şifaen yolun kaldırılacağının söylendiğini ancak şifai sözlerin yasalar önünde bir anlam ifade etmediğini belirterek sitenin ortasından geçen imar yolunun  kanuni olarak kaldırılarak yasal hale getirilmesini istediler. 

SİYE İÇERİSİNE YANGIN HİDRATLARI KONULSUN

2- Yaklaşık 300 haneden oluşan sitede bir yangın vukuunda  zorlukların yaşanacağına dikkat çekerek; sitemiz içerisİnde yürüyüş yolları haricinde  araç yolu olmaması nedeni ile yangın esnasında itfaiye aracının müdahale edemeyeceği, etse bile geç kalınabileceği yönündeki endişelerini dile getirerek , ( en azından site içerisine yangın  hidratları konulabilirse sorun nispeten çözülmüş olacaktır. )

SORUN İVEDİ. YARINKİ MECLİS GÜNDEMİNE GETİRİLSİN

Site sakinleri son olarak sorunlarının çözümünün ivedilik arz ettiği hususunda birleşerek; “ 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü yapılacağı açıklanan Belediye Meclis Toplantısına konunun getirilerek çözülmesini beklediklerini söylediler.