Güncel
Giriş Tarihi : 13-05-2021 11:04   Güncelleme : 15-05-2021 15:06

Yaşayan Cami Rasimpaşa Külliyesinde BAYRAM NAMAZI

İlçemizin mümtaz camileri arasına giren Yaşayan Cami Rasimpaşa’da Ramazan Bayramı Pandemi kurallarına uygun olarak icra edildi.

Yaşayan Cami Rasimpaşa Külliyesinde BAYRAM NAMAZI

İSLAM SOSYAL BİR DİNDİR

Cami cemaatine bayram vaazi veren ilçemiz müftüsü yaptığı vaazinde İslam’ın çok zor dönemlerden geçtiği bir sürecin yaşandığını vurgulayarak; “ İslam sosyal bir dindir. Camiden, ibadethaneden ibaret değildir. Hayatın her alanında yaşanılan ve yaşatılan bir dindir. Sırai müstakim dörlü otoban dedğildir. Yaşadığımız bu süreçte  bazı devletlerin bile haramı övdüğü, desteklediği gününümüzde müslümanlar her zaman uyanık olmalıdırlar” diye konuştu.

CAMİ ÇIKIŞI İKRAMLAR GELENEKSELLEŞEREK DEVAM EDECEK

Gerek cami içerisinde gerkse cami dışında sosyal mesafe ve pandemi kurallarına uyularak iccra edilen Ramazan bayramı huşu içerisinde kılındı. Namaz sonrası Rasimpaşa Derneği tarafından cami cemaatine paketlenmiş olarak etli pilav ve meşrubat ikramında bulunuldu. Dernek Başkanı Ali İnci, bu yıl ilkini gerçekleştirdikleri cami çıkışında yapılan ikramların bundan böyle Rasimpaşa camisinde gelenekselleşerek devam edeceğini müjdeledi.  

NOT:  Rasimpaşa camisinde bayram namazı çıkışında kurallara uyularak dağıtılan ve herkesin memnun olduğu ikram etkinlik videosunu Facebook üzerinden ahmet çileci ya da Hendek Şafak adresinden izleyebilirsiniz.